V priestoroch spoločnosti Xerox v Bratislave pozvaní novinári sa oboznámili s novým radom stolových tlačiarní Xerox Phaser a multifunkciami WorkCentre formátu A4, ktoré Xerox uviedol na prelome minulého a tohto roku aj na náš trh.

Nové tlačiarne a multifunkčné zariadenia odborne predstavila Šárka Sakařová, manažérka spoločnosti Xerox. Vo svojom vystúpení informovala, že tento rad zariadení je úplne nový a je vyrábaný vo vlastnej Fuji-Xerox produkcii.

Zámerom spoločnosti Xerox bolo prísť na trh so zariadením ktoré bude rozmerovo menšie, kompaktnejšie a energetický úspornejšie. Samozrejme tieto zmeny sa nesmeli dotknúť kvality výslednej tlače. Podľa pozitívnej odozvy trhu sa zámer Xeroxu podaril. Vývojárom sa skutočne podarilo  dosiahnuť už na prvý pohľad menšie rozmery týchto tlačiarní. Navyše sa konštrukčne zmenil sa aj celý vnútrajšok zariadenia: elektronický modul, prenosový valec a zapekacia jednotka tvoria po novom jeden kompaktný celok. Na rozdiel od minulosti keď fotovalec tvoril osobitný a náhradný diel, to už pri novom rade zariadení neplatí. Výrobca sa rozhodol ponechať len jeden užívateľský (aj servisne) meniteľný prvok a tým je „tonerová náplň (kazeta)“. Aj v jej prípade ide o úplne nový typ, je odlišná tvarom aj veľkosťou a nie je kompatibilná s predchádzajúcimi typmi.


Obr. Základný rad A4 tvoria dve tlačiarne (čiernobiela a farebná) a dve multifunkcie (č.b. a farebná).

V prezentácii Šárky Sakařové odznelo, že Xeroxu záleží aj na kvalite tlače a tak všetky zariadenia nového radu Xerox vybavil najnovšou Hi-Q LED technológiou, ktorá sa osvedčila a Xerox ju aplikuje do vyšších modelov formátu A3 kancelárskych tlačiarní a multifunkcií (MFP). Hi-Q LED technológia je nová generácia LED osvitu s dvojnásobnou hustotou svetelných diód a rozlíšením až 2 400 x 2 400 dpi. Navyše Hi-Q LED hlava má automatickú korekciu sútlače (register) farieb, čo oproti konkurenčným LED strojom prináša vyššiu kvalitu tlače, potlačenie prúžkovania (homogenita plochy), presnejší a vyrovnanejší tlačový raster a plynulé farebné prechody a poltóny. Práve použitá overená Hi-Q LED technológia, garantuje vysokú kvalitu a ostrosť tlače. Táto technológia umožňuje tichší chod a tiež vyššiu úsporu elektrickej energie v porovnaní s technológiou laserovej tlače. Hi-Q LED technológia je v podstate novinkou a Xerox ju využíva vo svojich tlačových zariadeniach ani nie dva roky.

Životné prostredie
Spoločnosť Xerox podporuje inovácie, ktoré sú prospešné pre ekológiu a životné prostredie. Aj v prípade nového radu tlačových zariadení sa Xerox postavil zodpovedne a využíva pre tlač (originál spotrebný materiál) emulzné EA-Eco tonery (Emulsion Aggregation). EA-Eco emulzné tonery umožnili znížiť zapekaciu teplotu až o 20%, čo sa výrazne prejavuje na spotrebe energie.

Spotrebný materiál
Spotrebný materiál (tonerové kazety) sú univerzálne a hodia sa pre všetky modely nového radu. Pre tlačový proces sa dajú používať aj rôzne druhy a formáty médií.

Podpora médií
Automatický podávač dokumentov: 60 – 105 g/m²
Manuálny podávač: 60 – 163 g/m²
Typy médií: kancelársky papier, recyklovaný papier, úvodné dosky, obálky, samolepiace štítky Formáty médií: od 76 × 127 mm až 216 × 356 mm

Phaser 6000 / 6010

Tlačiareň je určená pre farebnú tlač do formátu 216 x 356 mm. Disponuje zásobníkom na 150 listov, v prípade vyššej verzie (6010) aj voliteľným manuálnym podávačom na 10 listov.

Pripojenie: USB, sieť
Rozlíšenie tlače: 1 200 x 2 400 dpi
Rýchlosť tlače: 10/12 str./ min. farebne – 10/15 str./ min. čiernobielo
Rozmery (š x h x v): 394 mm × 429,5 mm × 293 mm
Hmotnosť: 10,7 kg

 

Multifunkcia WorkCentre 6015

MFP – obsahuje tlačiareň pre farebná tlač, kopírku a skener. Voliteľné príslušenstvo môže byť automatický podávač pre skenovanie a kopírovanie na 15 listov. Zariadenie umožňuje skenovať priamo do siete, emailu a do USB zariadenia.

Rozlíšenie tlače: 1 200 x 2 400 dpi
Rýchlosť tlače: 12 str./ min. farebne – 15 str./ min. čiernobielo
Rozmery (š x h x v): 410 mm × 389 mm × 337 mm
Hmotnosť: 15 kg

Phaser 3010 / 3040

Tlačiareň je určená pre čiernobielu tlač do formátu 216 x 356 mm. Disponuje zásobníkom na 150 listov.

Pripojenie: USB
Rozlíšenie tlače: 1 200 x 2 400 dpi
Rýchlosť tlače: 21/24 str. min. čiernobielo
Rozmery (š x h x v): 358 mm × 197 mm × 208 mm
Hmotnosť: 4,6 kg

 

Multifunkcia WorkCentre 3045

MFP – obsahuje tlačiareň pre čiernobielu tlač, kopírku a skener. Disponuje zásobníkom na 150 listov, v prípade vyššej verzie aj voliteľným manuálnym podávačom na 10 listov. Voliteľné príslušenstvo môže byť automatický podávač pre skenovanie a kopírovanie na 15 listov. Zariadenie umožňuje skenovať priamo do siete, emailu a do USB zariadenia. WorkCentre 3045 patrí vo svojej kategórii k najmenším zariadeniam na trhu.

Rozlíšenie tlače: 1 200 x 2 400 dpi
Rýchlosť tlače: 24 str. min. čiernobielo
Rozmery (š x h x v): 410 mm × 389 mm × 318 mm
Hmotnosť: 9,9 kg

Na záver
Nové kompaktné tlačiarne Xerox Phaser a multifunkcie WorkCentre, sa vyznačujú hlavne menšími rozmermi a energetickou úsporou. Tieto zariadenia dokážu zabezpečiť kvalitnú a cenovo dostupnú tlač pre potreby menších a stredných podnikov, nezaťažia ich rozpočet a pritom ušetria pracovný priestor. Multifunkčné zariadenia WorkCentre 3045/ 6015 umožňuju vďaka svojim schopnostiam kopírky, skenera a faxu efektívne riadenie toku digitálnych dokumentov. Optimalizovať správu dokumentov pomáhajú nástroje ako skenovanie do e-mailu, sieťové skenovanie, priamy sken do aplikácií, vrátane optického rozpoznávania znakov (OCR) alebo skenovanie na pripojené USB zariadenie.

Cena a dostupnosť
Predstavené novinky tlačiarne Phaser 30xx/60xx a multifunkcie WorkCentre 3045/6015 sú k dispozícii prostredníctvom maloobchodných partnerov a autorizovaných predajcov spoločnosti Xerox.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo