Canon predstavuje nový rad kompaktných projektorov, ktoré v porovnaní s konkurenciou ponúkajú najlepšiu kvalitu obrazu a predstavujú celkom novú kategóriu riešení projektorov. Nový rad Canon XEED Compact Installation umožní systémovým integrátorom poskytovať zákazníkom vynikajúcu obrazovú kvalitu v kompaktnom projektore a zároveň zachovať funkcie a výkon dostupné obyčajne len v rozmernejších modeloch určených na pevnú inštaláciu.


Nový rad sa skladá z dvoch štandardných modelov (XEED WUX450 a XEED WX520) a dvoch modelov so skrátenou premietacou vzdialenosťou (XEED WUX400ST a XEED WX450ST).

Konštantný jas

Projektory XEED WUX450 a XEED WX520 sú vybavené 1,8-násobným optickým zoomom, ktorý poskytuje rovnakú úroveň jasu v celom rozsahu obrazu. Všetky nové projekčné objektívy majú konštantnú svetelnosť F2,8, vďaka ktorej nestrácajú jas ani pri maximálnom priblížení. Vynikajúca výkonnosť je priamym výsledkom špeciálnej konštrukcie objektívov firmy Canon a piatej generácie optického systému AISYS, ktorý maximalizuje výkon panelov LCOS (Liquid Crystal on Silicon). Technológia LCOS produkuje jemné, detailné obrázky bez efektu mriežky, ktorý možno vidieť pri iných projektoroch. Kombinácia technológie LCOS a konštantného jasu je v prípade projektorov spoločnosti Canon unikátna. Systémoví integrátori majú maximálnu voľnosť pri inštalácii zariadenia v rôznych premietacích vzdialenostiach, bez kompromisov v kvalite obrazu či svietivosti.

Nová koncepcia

Spoločnosť Canon taktiež predstavila dva modely so skrátenou premietacou vzdialenosťou – XEED WUX400ST a XEED WX450ST. Majú rovnakú konštrukciu ako XEED WUX450 a XEED WX520, ale sú vybavené novým objektívom Canon so skrátenou premietacou vzdialenosťou.

Vďaka nim môžu systémoví integrátori konfigurovať projekčné riešenie takmer bez akéhokoľvek skreslenia (typicky 0,01 %) a s pomerom premietacej vzdialenosti menej než 0,6:1. Znamená to, že 100-palcový obraz sa dá premietať na vzdialenosť 1,2 metra. Je to približne jedna tretina premietacej vzdialenosti, akú si vyžadujú konvenčné projektory. Aj napriek krátkej ohniskovej vzdialenosti dokážu objektívy vytvoriť obraz s uhlopriečkou od 30 do 300 palcov.

Dôležitou vlastnosťou objektívov je možnosť zvislého aj vodorovného posunu obrazu. Vo zvislom smere dosahuje rozsah nastavenia 75 % (77 % pri modeli WX450ST), čo umožňuje inštaláciu projektora pod alebo nad premietacou plochou. Modely XEED WUX400ST a XEED WX450ST poskytujú pre systémových integrátorov predtým nedostupné riešenie: vysoké rozlíšenie, vysoký jas, vysoký kontrast a uhlovo posúvateľné širokouhlé objektívy. Nový rad sa dá využiť na prednú aj zadnú projekciu, a to aj na miestach, kde nie je dosť priestoru alebo kde je problematická inštalácia, čo zvyšuje flexibilitu projekčných riešení Canon.

Prvotriedna energetická efektívnosť

Nový rad projektorov ponúka pomocou samostatného tlačidla ECO najlepšiu energetickú efektívnosť vo svojej triede. Nové produkty spotrebúvajú výrazne menej energie než porovnateľné iné modely. Zároveň stále poskytujú výnimočný jas. Základ pre túto extrémne nízku spotrebu energie predstavuje vysoko efektívny optický systém AISYS piatej generácie spolu s celkom novými projekčnými objektívmi. Štandardné modely sa môžu pochváliť najnižšou spotrebou energie vo svojej triede s hodnotou 0,081 wattu na lúmen v prípade modelu WUX450 a 0,068 wattu na lúmen pri modeli WX520. V pohotovostnom režime prístroje spotrebúvajú menej než jeden watt, čím zabraňujú plytvaniu energiou.

Jednoduchá inštalácia a údržba

Nový rad podporuje systémových integrátorov v oblasti rýchlej a jednoduchej údržby. Vzduchový filter je prístupný bez použitia akéhokoľvek nástroja. Lampu možno vymeniť po odstránení krytu na hornej strane prístroja. Vďaka tomu odpadá potreba odinštalácie projektora, minimalizujú sa prestoje a dochádza k nárastu efektívnosti. Aktualizácia firmvéru sa dá robiť pomocou prenosnej pamäte USB. Znamená to, že aj nutné aktualizácie sa dajú vykonať bez toho, že by bolo treba prístroj odviezť do servisu.

Pokročilé inštalačné vlastnosti

Vďaka úplne novému obrazovému procesoru majú nové modely také pokročilé vlastnosti, ktoré ich robia obzvlášť vhodnými pre použitie vo viacobrazovkovom režime. Polohovacie nastavenie umožňuje inštalačným pracovníkom perfektne vyrovnať tri panely RGB a efektívne odstrániť problémy s ich zblížením. Hardvérové prelínanie okrajov je teraz zabudované a umožňuje systémovým integrátorom jednoducho tvoriť panoramatické obrazy s perfektným prepojením okrajov medzi jednotlivými projektormi. Vodorovná a zvislá korekcia lichobežníkového skreslenia je dostupná v celom rozsahu. Zjednodušuje sa tým konfigurácia jasného zobrazenia z akéhokoľvek premietacieho uhla. Všetky nové modely majú prípojné rozhrania DVI a HDMI. Funkcia picture-by-picture umožňuje simultánne zobrazenie dvoch nezávislých digitálnych zdrojov obrazu, čím sa zvyšuje flexibilita projektorov.

Dostupnosť
Nový rad projektorov XEED Compact Installation, vrátane variantu „Medical“ (vybavený simulačným obrazovým režimom DICOM), bude v predaji od druhej polovice tohto roka.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo