Vstúpte do diania s novým ultraširokouhlým objektívom Nikkor Z so zoomom vo formáte kinofilmu a staňte sa súčasťou scény.

Spoločnosť Nikon oznámila ďalší objektív, ktorý dopĺňa nový rad „S“ objektívov s obrazovým poľom vo formáte kinofilmu, ktoré sú určené pre fotoaparáty mirroless Nikon Z.  Nový objektív Nikon NIKKOR Z 14-30 mm f/4 S, je prvý avizovaný objektív pre rok 2019 na ktorý mnohí majitelia Nikon Z6 a Z7 úzkostlivo čakajú. Podľa zverejnených informácii nový objektív bude dostupný na jar tohto roku za cenu 1.349 €.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S

Tento špeciálny zoom objektív, nie je len prvým ultraširokouhlým objektívom pre fotoaparáty Nikon Z-series, ale aj prvým objektívom na svete, ktorý môže využívať filtre aj pri 14 mm ohnisku. Nikon dokázal navrhnúť Nikkor Z 14-30 mm f/4 S s takmer plochým predným prvkom, ktorý umožňuje objektívu používať 82 mm filtre.  Navyše spoločnosť Nikon dokázala plne využiť veľký priemer bajonetu Z a optimalizovať výkon objektívu tak, aby bol schopný dosiahnuť maximálnu ostrosť, pri používaní s fotoaparátom s vysokým rozlíšením, ako je Z7.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Napokon, vďaka dizajnu a svojmu vysúvaciemu tubusu a veľmi kompaktnej zostave je objektív dlhý len 85 mm a váži celkovo 485 gramov. Jedná sa o významné úspory veľkosti a hmotnosti. Tieto vlastnosti robia z Nikkor Z 14-30 mm f/4 S jeden z najuniverzálnejších ultra širokouhlých objektívov vyrobených v histórii optiky.

Objektív Je skvelý na fotografovanie, no ešte lepší na nakrúcanie videí. Fotografi s týmto objektívom získajú lepšiu kontrolu a kreatívnu slobodu pri fotografovaní krajiny, mestského prostredia, architektúry, interiérov alebo aj natáčaniu filmov.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii, no tiež mechanizmu teleskopického tubusu objektívu a vysoko kvalitnému tesneniu proti poveternostným vplyvom je tento objektív ideálnym spoločníkom na cesty. Nová optická konštrukcia objektívu NIKKOR Z a rýchla komunikácia medzi ním a fotoaparátom zaručujú minimalizáciu skreslenia, ktoré býva také bežné pre širokouhlé fotografovanie. Ostrosť objektívu je výnimočná, stála svetelnosť f/4 sa pri nakrúcaní filmov zase postará o plynulé prechody medzi ostrým denným svetlom a tienistými interiérmi.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Čo sa týka optickej konštrukcie, spoločnosť Nikon použila 14 prvkov v 12 skupinách, z ktorých 4 sú ED sklenené prvky a 4 asférické, ako vidno vyššie. Objektív má 7-lamelovú clonu a predná šošovka je opatrená najnovšou fluórou vrstvou. Na elimináciu vád sú jednotlivé optické členy objektívu opatrené antireflexnou vrstvou Nikon Super Integrated Coating. Objektív má integrovaný krokový motor, ktorý dokáže rýchlo a ticho zaostriť. Objektív umožňuje prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S

Objektív Nikkor Z 14-30 mm f/4 S stanovuje nové výkonové parametre a ukazuje skutočné možnosti novej konštrukcie Nikon Z. Stačí sa pozrieť na nižšie uvedené grafy MTF objektívu, aby ste zistili, jeho parametre pri plne otvorenej clone f/4. Potvrdzujú vysokú ostrosť na oboch koncoch zoomu a veľmi dobrý kontrast.

Nikon NIKKOR Z 14-30mm f/4 S
Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, komentuje: „Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom NIKKOR Z umožní majiteľom fotoaparátov Nikon Z zachytávať atraktívne fotografie a videá v akomkoľvek prostredí. Kompaktná konštrukcia tiež znamená, že tento objektív môžete jednoducho uložiť aj do menších tašiek či brašní. Môžete s ním ľahko používať filtre, čím sa vám otvárajú nové možnosti na využitie vašej kreativity pod lepšou kontrolou.”
Video: https://www.youtube.com/watch?v=TTzPToc7CDI

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo