Ricoh predstaví na veľtrhu Hunkeler Innovationdays 2019 patentovanú technológiu, ktorá pomôže poskytovateľom tlačových služieb raketovo naštartovať výrobu. Atramentová tlačová platforma Ricoh Pro VC70000 bude mať svetovú premiéru na švajčiarskom výstavisku Messe Luzern, a to od 25. do 28. februára 2019.

Ricoh Pro VC70000

Na najväčšom medzinárodnom odbornom veľtrhu so zameraním na kontinuálnu tlač predstaví spoločnosť Ricoh svoje vysokorýchlostné tlačové zariadenie pre kontinuálnu atramentovú tlač Ricoh Pro VC70000 s novou patentovanou technológiou sušenia, navrhnutú pre úlohy s veľkým pokrytím atramentu a elimináciu fyzickej deformácie papiera (eliminuje cockling čiže zvlnenie papiera, ktoré vzniká pri nadmernom zvlhnutí).

Stroj tlačí rýchlosťou 12 000 hárkov za hodinu a zaisťuje rýchlu, konzistentnú a vysoko kvalitnú tlač vďaka novo vyvinutým vlastným atramentom, vhodným pre tlač na všetky tradičné natierané ofsetové substráty (aplikovanie variabilných dát).

Ricoh Pro VC70000
Túto schopnosť preukážu ukážky tlače na natieraný ofsetový papier, vrátane fotoknihy štvorcového formátu s hranou 225 mm tlačenej na papier s gramážou 150 g, s šitou väzbou, ale aj adresných poštových reklamných zásielok a letákov.

Ricoh Pro V20000

Ricoh Pro V20000Skvelou ukážkou flexibilnej a adaptívnej tlačovej výroby monochromatických zákaziek je kompaktný kontinuálny atramentový stroj Ricoh Pro V20000.
Ten umožňuje poskytovateľom tlačových služieb ziskovú výrobu rozmanitých aplikácií od farmaceutických letákov cez transakčnú tlač, ako sú zloženky, výpisy alebo úradné dokumenty, až po knihy či reklamné tlačoviny.

Ricoh Pro C9200

Produktivitu a znížené prevádzkové náklady pre farebnú hárkovú tlač prináša digitálny elektrografický tlačový stroj Ricoh Pro C9200, ktorý vychádza z vysoko úspešnej technologickej platformy Ricoh Pro C9100. Poskytuje vyššiu obrazovú kvalitu tonerovej tlače, vynikajúcu registráciu a bezpochyby dokáže podporiť rast firmy.

Ricoh Pro C9200
Ako podporu pre efektívnu a rýchlu kontinuálnu tlač predstaví spoločnosť Ricoh nové prírastky svojho softvérového portfólia a upozorní na prednosti svojich softvérových aplikácií Ricoh TotalFlow BatchBuilder a Ricoh ProcessDirector.

Eef De Ridder, viceprezident divízie Komerčnej tlače skupiny pre Komerčnú a priemyselnú tlač, Ricoh Europe komentuje:
„Naša platforma kontinuálnej produkčnej tlače rýchlo rastie a nás teší, že môžeme návštevníkom veľtrhu Hunkeler Innovationdays 2019 poskytnúť prvé zoznámenie so všetkými skvelými technológiami, ktoré sa predstavia v našom systéme Pro VC70000. Originálna technológia z nášho vlastného vývoja, vrátane nového jedinečného systému sušenia a atramentov značky Ricoh, ktoré podporujú tlač na všetky ofsetové substráty, otvárajú nový svet možností tlačovej výroby.“

Spoločnosť Ricoh sa počas Partners Conference organizovanej na veľtrhu pripojí k ďalším výrobcom tlačiarní v panelovej diskusii na tému Successful with Automation (automatizácia cesta k úspechu) a súčasne bude sponzorom akcie DOXNET, ktorá prináša seriál odborných prednášok a priestor pre účastníkov veľtrhu, kde môžu nadväzovať nové kontakty, vymieňať skúsenosti a vytvárať nové obchodné príležitosti.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo