Mondi SCP - Environmentálny deň v Bešeňovej.

Spoločnosť Mondi SCP, vlastnená medzinárodným koncernom na výrobu obalov a papiera Mondi a slovenským priemyselno-investičným holdingom ECO INVEST, privítala 12. mája v Bešeňovej počas svojho tradičného Environmentálneho dňa starostov okolitých obcí, zástupcov orgánov štátnej správy, neziskových organizácií a občianskych združení. „Bola to skvelá príležitosť stretnúť všetkých zástupcov regiónu na jednom mieste, kde sme mali možnosť diskutovať na rôzne témy týkajúce sa životného prostredia v regióne a závodu“, povedal prezident spoločnosti Bernhard Peschek.

Súčasťou tohto dňa bola aj externá prezentácia od pána Jiřího Bíleka zo spoločnosti Envitech Bohemia v Českej republike na tému „Pachové látky a jejich vliv na zdraví“. Zároveň Mondi SCP využilo príležitosť prezentovať svoje aktuálne témy a zámery, ako napríklad pripravovaný nový projekt.

Mondi SCP_12052016_1
Na konci februára tohto roku schválila skupina Mondi €310 miliónovú investíciu pre svoj ružomberský závod pod názvom ECO Plus, ktorý zahŕňa modernizáciu celulózky a nový papierenský stroj. Nový papierenský stroj s výrobnou kapacitou 300,000 ton ročne by mal produkovať nový produkt – kartón s bielym povrchom.

Podmienkou investície je získanie daňových stimulov od Európskej komisie a všetkých príslušných povolení.

Mondi SCP_12052016_2

Trvalo udržateľní. Každý deň.

Mondi SCP podporuje lokálne environmentálne projekty
Od roku 2011 Mondi SCP pravidelne podporuje ekologicky a environmentálne zamerané projekty v regióne dolného Liptova sumou 50 000 EUR. Spoločnosť preto využila tento deň aj na otvorenie novej výzvy na predkladanie projektov pre rok 2016.

„Každý rok podporujeme projekty, po ktorých tu zostane trvalá zmena, niečo, čo zostane viditeľné a čo bude praktické pre obyvateľov regiónu, či jeho návštevníkov“, uviedla Marianna Matajová, riaditeľka životného prostredia v Mondi SCP. „Podmienkou podpory je forma spolufinancovania, čiže žiadateľ musí získať časť finančných prostriedkov na projekt aj z iných zdrojov“, dodala pani Matajová.

Kto môže o projekt požiadať?
Obce, školy, občianske a neziskové združenia a organizácie dolného Liptova.

Ako sa o projekt uchádzať?
Záujemcovia si môžu stiahnuť formulár z internetovej stránky www.mondigroup.com/scp a vyplnený ho zaslať na adresu mondiscp@mondigroup.com s predmetom Enviro
alebo poslať poštou na adresu:
Oddelenie životného prostredia, Mondi SCP, a.s., Tatranská cesta 3, 034 17, Ružomberok.

Uzávierka podávania projektov je 30.júna 2016. O tom, ktoré projekty budú podporené, rozhodne komisia zložená zo zástupcov firmy do 15.júla.2016.

Zdroj TS: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo