Investícia Graspo CZ do digitálneho tlačového stroja HP PageWide T250.

Popredný európsky poskytovateľ tlačových služieb, spoločnosť Graspo CZ, nedávno nastúpil na cestu digitálnej tlače a dokončil inštaláciu digitálneho tlačového stroja HP PageWide T250 HD. Ten má firme pomôcť rozšíriť sortiment, zrýchliť výrobu a využiť trendy, ako je personalizácia.

Spoločnosť Graspo so sídlom v Zlíne (Česká republika) je jedným z popredných európskych poskytovateľov tlačových služieb

Zaisťuje vysoko kvalitnú tlač kníh, zápisníkov a diárov s verným podaním farieb. Špecializuje sa tiež na predtlačovú prípravu vrátane tvorby kreatívnych grafických návrhov a následného spracovania, napríklad knižnej väzby. Firma sa vždy snažila spájať poctivé tlačiarenské remeslo s novými modernými technológiami.

HP PageWide T250 HD
HP PageWide T250 HD

Až do júla 2022 bola spoločnosť Graspo ofsetovou tlačiarňou. Hľadala ale nové postupy a technológie, ktoré by jej umožnili rozšíriť ponuku produktov, preniknúť do nových segmentov trhu, ale aj súčasne zrýchliť a automatizovať výrobu. Navyše čelila skutočnosti, že zatiaľ čo je jej súčasná ofsetová technológia ideálna pre veľké zákazky, pri menších zákazkách sa sotva pohybuje na hranici rentability. Spoločnosť Graspo preto začala hľadať spôsoby, ako reagovať na meniaci sa dopyt.

Rozhodla sa investovať do digitálneho tlačového stroja HP PageWide T250, ktorý jej pri zachovaní rovnako vysokej kvality aj presnosti umožňuje uspokojiť častý dopyt po malosériovej tlači a personalizovaných potlačiach, kde jej ofsetové stroje neboli konkurencieschopné. Preto nový stroj dokonale dopĺňa všetky existujúce a fungujúce technológie ofsetovej tlače v spoločnosti Graspo.

HP PageWide T250 HD
HP PageWide T250 HD

Po inštalácii digitálneho tlačového stroja HP PageWide T250 využíva firma jeho flexibilitu nielen pre štandardné knižné zákazky, ale aj pre tlač propagačných diárov a zápisníkov. Každý zákazník tak môže mať diár s vlastným rozvrhnutím aj logom, prípadne zápisník s vlastnou reklamnou stránkou, a to aj v prípade menšieho objednaného množstva.

HP PageWide T250 HD
HP PageWide T250 HD

Nový tlačový stroj tiež zautomatizoval firemné výrobné procesy, čím ich zrýchlil a zefektívnil. Vďaka štandardizácii výroby je spoločnosť Graspo schopná zaistiť svojim zákazníkom vysoký stupeň variability vnútorných knižných blokov, ktorý neponúka konkurencia. Prostredníctvom digitálneho stroja HP PageWide T250 HD s integrovanou výrobnou linkou a vysokorýchlostnou atramentovou technológiou môže spoločnosť Graspo jediným kliknutím vytlačiť a zviazať knihu, denník alebo zápisník od prvej do poslednej stránky, a to všetko s možnosťou odlišného grafického návrhu na každom kuse v sérii. Digitálny tlačový stroj HP PageWide T250 HD okrem toho umožňuje zoskupovať maloobjemové zákazky s rovnakými špecifikáciami do jednej, a ešte viac tak skrátiť výrobný čas.

Schopnosť realizácie malosériových zákaziek tiež znamená, že sa spoločnosť Graspo môže zameriavať na udržateľnosť, ktorá prestáva byť v tomto odvetví iba trendom a rýchlo sa mení na absolútnu nevyhnutnosť. Pri rozhodovaní boli hlavnými faktormi úsporná energetická účinnosť tlačiarne HP PageWide T250 HD, možnosť použitia atramentov na vodnej báze a zníženie množstva odpadu pri výrobe. Originálne atramenty HP na vodnej báze neobsahujú žiadne nebezpečné látky znečisťujúce ovzdušie a sú navrhnuté tak, aby spĺňali regulačné požiadavky, vďaka čomu môže spoločnosť Graspo usilovať o minimalizáciu negatívnych dopadov na životné prostredie.

Graspo CZ
Graspo CZ

Generálny riaditeľ spoločnosti Graspo Štěpán Mudřík k tejto najnovšej investícii uviedol: „Našou víziou bolo automatizovať výrobu, optimalizovať zásoby diárov a zápisníkov a rýchlejšie ponúkať personalizované produkty – to všetko vo vysokej kvalite porovnateľnej s ofsetovou tlačou.“ A pokračoval: „Sme radi, že sme nákupom nového digitálneho stroja s integrovanou výrobnou linkou opäť potvrdili svoje významné postavenie nielen na českom trhu tlačiarní, ale aj medzi ostatnými lídrami v odbore.“

Spoločnosť Graspo je skvelým príkladom toho, že investícia do digitálnej tlačovej technológie môže mať pre podniky množstvo výhod, a to aj pri súčasnom zameraní na udržateľnosť.
Gaspro, výrobná produkcia.
Gaspro, výrobná produkcia.

|O spoločnosti Graspo CZ|
Spoločnosť Graspo CZ sa špecializuje na vernú farebnú tlač s následnou precíznou knižnou väzbou a dokončovacími prácami. Vysoké štandardy kvality, odbornosť našich kolegov, férové jednanie a špecializácia na výrobu náročných publikácií sú zákazníkmi vysoko cenené.

|O spoločnosti HP|
Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) je celosvetovým lídrom v oblasti technológií a tvorcom riešení, ktoré umožňujú ľuďom realizovať ich nápady a zaoberať sa vecami, na ktorých im záleží najviac. Spoločnosť HP pôsobí vo viac ako 170 krajinách sveta a ponúka širokú škálu inovatívnych a udržateľných zariadení a služieb.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: HP inc.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo