LED moduly pre vnútorné signage, dopravu a konferenčné priestory.

Spoločnosť Sharp NEC Display Solutions Europe uvádza na trh rad NEC LED FC s technológiou COB (Chip on Board), ktorý zaujme vysokým kontrastom, vynikajúcou odolnosťou vo verejných priestoroch a vynikajúcou energetickou účinnosťou.

Nový rad FC využíva už zavedené LED moduly v štýle F (front serviceable) pre jednoduché nastavenie a flexibilné použitie. Jej výhodou je možnosť servisu všetkých komponentov spredu, čo umožňuje ľahký prístup pre údržbu

Vďaka zobrazeniu hlbokej čiernej a extrémnej úrovni kontrastu až 20 000 : 1 zobrazuje dramaticky živý obraz, čo zaisťuje pozoruhodný obrazový výkon a najlepší možný zážitok zo sledovania za akýchkoľvek svetelných podmienok. Technológia Sharp/NEC COB je vysoko energeticky účinná technológia a generuje jasnejší výstup pri nižšej spotrebe energie. V porovnaní so štandardnou technológiou SMD LED spotrebuje približne o 40 % menej energie.

Rad FC je odolný voči vonkajším vplyvom a ponúka vynikajúcu odolnosť, takže je vhodný na použitie vo vnútorných verejných priestoroch, ako sú dopravné terminály, múzeá a zábavné podniky, alebo pre firemné aplikácie. Hladký, prachotesný povrch je možné utrieť a je odolný proti kvapkám vody.

„Vďaka extrémne vysokému kontrastu a ohromujúcemu zobrazovaciemu výkonu je rad FC ideálny pre vnútorné signage, dopravu a konferenčné priestory“ povedal Nils Detje, produktový manažér dvLED Solutions v spoločnosti Sharp NEC Display Solutions Europe. „Mechanika LED modulov v štýle F 16:9 umožňuje široko škálovateľné konfigurácie na vytvorenie prispôsobených tvarov a veľkostí povrchu, ktoré vyhovujú danej aplikácii a dostupnému priestoru. Zavedená konštrukcia LED modulov umožňuje jednoduchú inštaláciu nástenných alebo voľne stojacich povrchov pre rýchle nasadenie a to aj v ťažko prístupných priestoroch vďaka prednému servisnému prevedeniu.“

K dispozícii sú tri jemné rozstupy pixelov (0,95 mm, 1,2 mm a 1,5 mm), takže je možné dosiahnuť optimálne rozlíšenie displeja pre krátke pozorovacie vzdialenosti.
Ďalšie informácie o NEC LED FC nájdete na webovej stránke tu.

Zdroj: Sharp NEC Display Solutions Europe

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo