Experti komunity FESPA spolu s organizátormi FESPA 2019, pripravili pre expertov a návštevníkov podujatia nový bezplatný vzdelávací konferenčný program Colour L * A * B *. Jeho cieľom je preskúmať a zlepšiť postupy správy farieb v tlačiarenských prevádzkach.

V rámci výstavnej plochy FESPA v hale B4, bude Colour L * A * B * ponúkať návštevníkom komplexný štruktúrovaný prehľad všetkých jednotlivých prvkov, ktoré prispievajú k profesionálnej správe farieb. Súčasťou prezentácie Colour L * A * B * bude množstvo vystavovateľov: Adobe, HP, EIZO, EFI, Just Normlicht, Barbieri, Techkon, Pantone a X-Rite, ktorí predstavia svoje kľúčové riešenia správy farieb – od kalibrovaných monitorov až po kolorimetre, spektrofotometre, lightboxy, svetelné zdroje, softvérové riešenia pre digitálnu veľkoformátovú tlač a oblasť grafického i reklamného trhu.

COLOUR L * A * B *
Medzi prednášajúcimi nebudú chýbať renomovaní odborníci a experti pre túto oblasť: Andreas Kraushaar (Fogra), Mike Scrutton (Adobe), Laurel Brunner a Paul Lindström z Digitaldots.org, nezávislej výskumnej skupiny pre grafický priemysel špecializujúcej sa na digitálne predtlačové, tlačové a publikačné technológie a ďalší.

Polhodinové prednášky budú prebiehať denne medzi 11:00 – 16:30 hod. 14., 15. a 16. mája a medzi 11:00 – 15:00 hod.

Fespa Colour_lab
Graeme Richardson-Locke, manažér technickej podpory spoločnosti FESPA, hovorí: „Colour L * A * B * ponúkne návštevníkom interaktívny zážitok, ktorý im pomôže vybudovať si vedomosti, kompetencie a dôveru, aby čo najviac využili najnovšie nástroje riadenia, ktoré sú k dispozícii pre dosiahnutie konzistentnej farebnosti počas celej ich výroby.“

„V komunite existuje veľký dopyt po odbornom poradenstve a vzdelávaní, pokiaľ ide o správu farieb, a dúfame, že prednášky spolu s prehliadkami vystavovateľov poskytnú návštevníkom znalosti potrebné na realizáciu procesov vo vlastných podnikoch. Colour L * A * B * je skutočne inovatívna platforma pre podujatie FESPA a sme presvedčení, že návštevníkom poskytne pohľad a pridanú hodnotu, ktorú očakávajú od výstavy.“

Pripravil: František Martančík
Zdroj: FESPA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo