Spoločnosť Canon predstavila novú generáciu svojho obľúbeného objektívu 85mm f/1.2 L s označením RF 85mm F1.2 L USM. Tento objektív ponúka doposiaľ najvyššie rozlíšenie zo všetkých skiel značky Canon a vyznačuje sa mimoriadne vysokou svetelnosťou a rýchlosťou ostrenia. Je preto ideálny pre portrétnu a svadobnú fotografiu.

Canon RF 85mm F1.2 L USM

Objektív RF 85mm F1.2 L USM patrí medzi najsvetelnejšie objektívy Canon s automatickým zaostrovaním určeným pre plnoformátové systémové kompakty tejto značky. Vďaka vysokej svetelnosti tento krátky teleobjektív v spojení s technológiou automatického ostrenia Dual Pixel CMOS AF umožňuje vytvárať pôsobivé snímky s nízkou hĺbkou ostrosti, atraktívnym bokehom a oddeleným pozadím. Fotografovaný predmet ostro vystupuje z obrazu a deväťlamelová clona vytvára jemne rozostrené pozadie ideálne pre portrétnu fotografiu.

RF 85mm F1.2 L USM
Objektív prepúšťa na snímač o 50% viac svetla ako objektív so svetelnosťou f/1.4 a uľahčuje fotografovanie za náročných svetelných podmienok s nízkou hladinou osvetlenia – až na úrovni -6EV (EOS R), respektíve -5EV (EOS RP). Umožňuje tak zachytiť atmosféru skutočne každého okamihu.

RF 85mm F1.2 L USM
RF 85mm F1.2 L USM je vybavený rovnakým krúžkovým ultrazvukovým ostriacim motorom typu USM ako objektív RF 50mm F1.2 L USM, ktorý zabezpečuje rýchle a presné ostrenie vrátane priebežného preostrovania pri pohybe fotografovaného predmetu v zábere. Systém ostrenia spolupracuje s novým vysoko výkonným procesorom systému EOS R s vyššou rýchlosťou prenosu dát. Výsledkom je mimoriadne rýchle ostrenie, ktoré umožňuje zachytiť aj prchavé okamihy.

Mimoriadny komfort ovládania a odolnosť

Súčasťou objektívov radu Canon RF je programovateľný ovládací prstenec, ktorý môže slúžiť na nastavenie času, clony, citlivosti alebo korekcie expozície. Tým používateľ získava ďalšiu možnosť prispôsobenia celého systému svojmu štýlu práce. Túto funkciu ocenia najmä svadobní fotografi, ktorí potrebujú široký rozsah nastavenia pre pôsobivé momentky aj umelecky aranžované snímky. Objektív je vybavený tiež prstencom pre ručné ostrenie, ktorý možno použiť za všetkých okolností aj bez prepínania do manuálneho režimu.

RF 85mm F1.2 L USM
Objektív RF 85mm F1.2 L USM je prispôsobený aj pre fotografovanie vo vonkajších podmienkach. Pred nepriaznivým počasím ho chráni tesnenie proti prachu a vode, ktorým sú objektívy série L známe.

Hlavné vlastnosti objektívu RF 85mm F1.2 L USM:

  • Extrémne výkonný 85 mm objektív s pevným ohniskom
  • Ohnisková vzdialenosť 85 mm poskytuje ideálnu perspektívu pre portrétnu prácu
  • Vysoká svetelnosť f/1.2 a clona s 9 lamelami zabezpečujú vynikajúci výkon pri nízkej úrovni osvetlenia a príjemný bokeh
  • Optická technológia Blue Spectrum Refractive (BR) obmedzuje chromatickú aberáciu a zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu snímky
  • Asférické členy a členy s veľmi nízkym rozptylom (UD) zabezpečujú maximálne rozlíšenie na celej ploche snímku
  • Motor USM pre rýchle, plynulé a takmer nepočuteľné ostrenie
  • Ovládací prstenec umožňuje priame nastavenie času, clony a citlivosti
  • Antireflexná povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) predchádza odleskom a duchom, ktoré zhoršujú kvalitu snímky

RF 85mm F1.2 L USM
Odporúčaná koncová cena objektívu RF 85mm F1,2L USM je 3 019 EUR s DPH.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo