Nové monitory FlexScan EV2456 a EV2451 ponúkajú konfort a technológie EcoView znižujúce spotrebu energie.

Spoločnosť EIZO predstavuje pre komerčné použitie dva úplne ploché 24palcové monitory s ultratenkým rámikom a skrytými dotykovými ovládacími prvkami.

FlexScan EV2456 a FlexScan EV2451

Monitory FlexScan EV2456 a EV2451 s uhlopriečkami 24,1 a 23,8 palca sú optimalizované pre použitie – v kanceláriách, kurzovných sálach a velínoch. Medzi prednosti monitorov patrí zanedbateľná šírka rámika na všetkých štyroch stranách obrazovky a pokročilý ergonomický stojan so skrytými dotykovými ovládacími prvkami a so svetelnou nápoveďou funkcie, ktorá prispieva k najvyššiemu pohodliu užívateľa.

EV2451_wt_front
Rámik pri oboch modelov je tenký len 1 mm po stranách obrazovky a tiež jej vrchnom okraji a 4,6 mm v spodnej časti. V kombinácii s úplne plochou čelnou stranou bez akýchkoľvek výstupkov, napr. pre ovládacie prvky, to znamená prakticky súvislý obraz pri viac-monitorovej zostave. I napriek malej šírke ukrýva predná strana rámika pri spodnom okraji obrazovky elektrostatická tlačidla pre prechádzanie ponuky na obrazovke.

EIZO EV2451_bk
Novo vyvinutý stojan prináša nasledujúce funkcie:

 • výškovú nastaviteľnosť v rozsahu 158,6 mm (EV2456), resp. 172,7 mm (EV2451),
 • naklápanie v rozsahu 40° (5° dole, 35° hore), otáčanie do strán o 344° a otáčanie obrazovky o 90° do formátu na výšku,
 • úchyt a kryt káblov pre uprataný a usporiadaný pracovný stôl.

Regulácia jasu pri bežných monitoroch s LED podsvietením môže spôsobovať blikanie obrazovky zaťažujúce zrak užívateľa. EIZO využíva kombináciu rôznych technológií regulácie jasu k potlačením blikania (FlickerFree), ktoré nie je postrehnuteľné ani pri nízkych úrovniach. V slabo osvetlených kanceláriách sa dá navyše znížiť jas až na 1 cd/m2, čo je menej než 1 % maximálnej hodnoty.

Obidva modely ponúkajú aj automatické potlačenie časti modrého spektra v podsvetľovacom systéme pri práci vo večerných a nočných hodinách, čo je dôležité pre správne vyplavovanie melatonínu – látky, ktorá má vplyv na poruchy spánku.

Súčasťou monitorov EIZO sú i technológie EcoView znižujúce spotrebu energie. EcoView-Optimizer funkcia šetrí energiu znížením jasu podsvietenia za súčasného navýšenia sýtosti farieb. Auto-EcoView funkcia samočinne prispôsobuje jas obrazovky k osvetleniu okolia, čím znižuje spotrebu a predchádza nadmernému namáhaniu očí užívateľa. Tieto technológie obmedzujú typický príkon na 11 W pri modeli FlexScan EV2451, resp. 13 W pri modeli monitora FlexScan EV2456. Vďaka týmto hodnotám sa obidva monitory honosia energetickým štítkom A++ garantujúcim najvyššiu účinnosť.

Užívatelia si môžu prispôsobiť farebné podanie, reguláciu jasu a bieleho bodu počas dňa, či voľby úspory energie monitorov FlexScan EV2451 a EV2456 pomocou novo vyvinutého softvéru Screen InStyle. Tieto nastavenia sa potom môžu uplatniť na všetkých monitoroch viac-monitorovej zostavy, čím odpadá ručné nastavovanie každého monitora samostatne. Prostredníctvom serverovej aplikácie Screen InStyle môže správca nastavovať všetky kompatibilné monitory z jedného miesta. To predstavuje prínos hlavne tam, kde sa požaduje správne nastavenie všetkých monitorov a používanie funkcií pre úsporu energie.

Eizo_EV2456_EV2451
Ďalšie vlastnosti

 • Vstupy DisplayPort, HDMI, DVI-D a D-Sub
 • Rozbočovač USB 3.0 s jedným konektorom pro upstream a dvomi konektormi pre downstream
 • Dva vstavané reproduktory s výkonom 1 W a výstup na slúchadla
 • Režimy sRGB, Movie, Paper, DICOM a dve užívateľské predvoľby
 • Nulový príkon pri vypnutom sieťovom vypínači
 • Prepínanie pixelov s funkciou Overdrive skracuje reakčnú dobu na 5 ms (gray to gray) a zaisťuje plynulé zobrazenie pohyblivých obrazov bez artefaktov
 • Splňuje požiadavky Energy Star 6 a TCO Certified Displays 7
 • Kompatibilné so softvérom EIZO Monitor Configurator, pomocou ktorého môžu systémoví administrátori prenášať nastavenia z jedného monitora cez USB na ďalšie monitory, alebo na kancelársku sieť
 • Čierne alebo biele prevedenie s farebne zladenými káblami

Záruka
Kompletná päťročná záruka na elektroniku, LCD displej a jeho podsvetľovací systém sú dôkazom spoľahlivosti monitorov.

Odporúčaná cena
EIZO FlexScan EV2451 – 335 € (8.990 Kč) spolu s DPH
EIZO FlexScan EV2456 – 480 € (12.990 Kč) spolu s DPH
Datasheet_EIZO_EV2451
Datasheet_EIZO_EV2456

Nové monitory EIZO budú v predaji od februára 2017.

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo