RICOH AM S5500P je 3D tlačiareň, ktorá je schopná vytvárať (tlačiť) malosériové a funkčné prototypy.

Spoločnosť Ricoh rozvíja svoje aktivity v 3D tlače prostredníctvom spolupráce so spoločnosťou Solvay, priekopníkom v používaní polyamidu 6 (známom ako PA6), využívajúc materiál Sinterline® Technyl® PA6.

Ricoh AM S5500P

Výsledkom spoločného úsilia a dlhoročných preverených znalostí spoločností Ricoh a Solvay je jedinečná ponuka na trhu spájajúca rozšírené schopnosti RICOH AM S5500P a materiálu Sinterline®  Technyl® PA6 GB.

RICOH AM S5500P je najväčší stroj, ktorý je schopný tlačiť Sinterline® Technyl® PA6GB, materiál, ktorý má strategický význam v automobilovom a leteckom priemysle. Tento stroj je jedným z mála na celom svete, ktorý je schopný tlače polyamidov pri vyšších teplotách.

Spojenie týchto dvoch inovačných riešení umožňuje výrobcom vytvárať malosériové a funkčné prototypy s výkonnosťou obdobnou technológii vstrekovania plastu PA6.

Ricoh_3D_product

Greg Plowman, riaditeľ skupiny European AM Business Group spoločnosti Ricoh Europe, uvádza: „Potenciál PA6 GB nám umožňuje rozvíjať rad aplikácií, ktoré môže RICOH AM S5500P ponúknuť zákazníkom. Táto jedinečná vlastnosť PA6 umožňuje funkčné prototypovanie a je ideálny pro nízkonákladové použitie, kde je výkonnosť a životnosť zásadným kritériom.“

Ralph Rissé, manažér rozvoja Sinterline® Global Business spoločnosti Solvay Performance Polyamides, dodáva: „V dnešnom svete je urýchlenie procesu vývoja nových aplikácií naprieč radom odvetví, najmä v oblasti automobilového priemyslu, úplne zásadné.

Rýchle prototypovanie náročných dielov, ktoré sa blížia finálnym materiálom použitým v sériovej výrobe, poskytuje výrobcom originálnych dielov a podobným spoločnostiam ohromnú dizajnovú výhodu oproti globálnej konkurencii pri uvádzaní produktov na trh.“

RICOH AM S5500P

Zariadenie RICOH Rapid Fab

V rámci obchodnej činnosti sústredenej okolo 3D tlačiarní nedávno uviedla spoločnosť Ricoh Europe svoje prvé zariadenie RICOH Rapid Fab na európskom kontinente.

Zariadenie, ktoré sa nachádza v britskom Telforde, bolo vytvorené, aby umožnilo zákazníkom ťažiť zo skúseností spoločnosti Ricoh v oblastiach, ako sú výroba, konečné úpravy po spracovaní a meraní a kontrolne služby. V tomto zariadení sa takisto konajú predvádzacie akcie či školenia, vďaka ktorým sa môžu zákazníci zoznámiť s najnovšími inováciami spoločnosti Ricoh vo výrobe.

Bližšie informácie nájdete na:
www.ricoh-europe.com/products/3D-printers.

Solvay Performance Polyamides

Solvay Performance Polyamides je popredná svetová špecializovaná spoločnosť pôsobiaca v oblasti polyamidových plastov v strojárenstve s viac ako šesťdesiatimi rokmi skúseností a ponukou uceleného radu vysoko výkonných materiálov pod značkou Technyl® pre náročné použitie v automobilovom priemysle, v oblasti spotrebného tovaru a na elektrárenských trhoch.

S rastovou stratégiou podporenou trinástimi výrobnými závodmi po celom svete využíva Global Business Unit svoje skúsenosti a inovačné schopnosti k dôkladnejšej obsluhe potrieb zákazníkom s pomocou celosvetovej siete technických centier a stredísk výskumu a vývoja.

Zdroj: RICOH

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo