Nemecký výrobca tlačiarenských strojov Manroland Sheetfed a japonský výrobca Komori Corporation sa obávajú problémov okolo pandémie COVID-19 preto rušia svoju účasť na veľtrhu drupa 2021.

Spoločnosti sa pripojili k spoločnostiam Heidelberg, Bobst a Xerox ktoré zrušili svoju účasť na svetovom veľtrhu polygrafického priemyslu drupa 2021, v nemeckom Düsseldorfe.

Generálny riaditeľ skupiny Manroland Sheetfed Rafael Peñuela-Torres uviedol, že počas prebiehajúcej pandémie COVID-19 nemá zmysel vystavovať na drupe alebo na inom veľtrhu. „Je nám ľúto, že nemôžeme realizovať živé ukážky našich nových modelov hárkových ofsetových strojov Roland 900 Evolution a Roland 700 Evolution Elite, ale, za súčasných okolností to bohužiaľ nie je možné. Namiesto toho usporiadame na jeseň sériu živých web. vysielaní.“

Komori Corporation vo svojom vyhlásení uviedla, že rozhodnutie o pozastavení svojej účasti na veľtrhu bolo prijaté ako reakcia na koronavírus a jeho vážny dopad na ekonomiku vyspelých aj rýchlo sa rozvíjajúcich krajín, berúc do úvahy potenciálne riziká druhej alebo tretej vlny pandémie.

„Aj keď mimoriadne nezvyčajné okolnosti bránia spoločnosti Komori zúčastniť sa na drupe 2021, naším plánom je v nasledujúcich dňoch predstaviť celý rad nových produktov a služieb prostredníctvom podujatí otvorených dverí a aktívnych účastí na regionálnych výstavách.  Budú zverejňované nové informácie využívajúce rôzne médiá, ako sú webové stránky, videa, online podujatia a webové semináre,“ uviedla spoločnosť.

Spoločnosť Komori plánovala na veľtrhu prezentovať komerčný predaj svojho atramentového digitálneho tlačového stroja Impremia NS40, vo formáte B1, ktorý využíva nanografickú technológiu (Nanographic Printing) inkjetových strojov Landa. Súčasťou expozície malo byť aj portfólio ofsetových hárkových strojov Lithrone, a predstavenie koncepcie pracovného postupu Connected Automation.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokRapida 106 X – špičkový model ve středním formátu
Nasledujúci článokEpson SureColor SC-F10000 – sublimačná tlačiareň