Prezidenta Andreja Kisku srdečne privítali zástupcovia spoločnosti Mondi SCP.

Prezident Slovenskej republiky, navštívil v pondelok 13. marca v rámci jeho plánovaných ciest do regiónov mesto Ružomberok. Súčasťou prezidentovho oficiálneho programu bola aj návšteva papierenského závodu Mondi SCP, najväčšieho súkromného zamestnávateľa na Dolnom Liptove.

Prezidenta Andreja Kisku srdečne privítali zástupcovia spoločnosti – Bernhard Peschek, prezident Mondi SCP a Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP. Počas stretnutia s ostatnými predstaviteľmi TOP manažmentu spoločnosti, mali prezident a jeho hostia možnosť dozvedieť sa fakty o spoločnosti a prediskutovali niekoľko tém ako sú zamestnanosť, životné prostredie, či budúce plány spoločnosti Mondi SCP.

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky, navštívil spoločnosť Mondi SCP
Druhou časťou návštevy prezidenta bola prehliadka závodu, počas ktorej mal možnosť vidieť najmodernejší a najrýchlejší papierenský stroj tejto koncepcie na svete v ružomberskom podniku. Okrem papierenského stroja PS18, si pozrel úpravňu a regeneračný kotol č. 3. Prezident bol skutočne prekvapený rýchlosťou strojov a výroby, a tiež našimi zamestnancami, ktorí mu v krátkosti vysvetlili celý proces výroby papiera.

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky, navštívil spoločnosť Mondi SCP
Foto (zľava): Bernhard Peschek, prezident Mondi SCP, Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky a Miloslav Čurilla, predseda predstavenstva Mondi SCP.

„Sme veľmi radi, že prezident Andrej Kiska si našiel čas a navštívil náš závod a nakoľko to bolo prvýkrát v jeho funkcii, dúfame, že sa mu u nás páčilo“, povedal Bernhard Peschek, prezident spoločnosti.

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo