Modelové rady pre rok 2017 sú vybavené najmodernejšími technológiami, ktoré prekonávajú hranice zážitku zo sledovania televízie.

Spoločnosť LG Electronics predstavila vo svojom centre výskumu a vývoja v kórejskom Soule modelový rad SUPER UHD TV s technológiou Nano Cell, ktorý bude ponúkať vedľa neuveriteľne tenkého LG SIGNATURE OLED TV W po prvýkrát predstaveného na veľtrhu CES začiatkom tohto roka. Týmto riešením LG vkladá veľké nádeje do rozširovania podielu na trhu prémiových televízorov.

Televízory s perfektným obrazom, zvukom aj dizajnom

LG SIGNATURE OLED TV stelesňuje snahu spoločnosti o čo najlepší zážitok zo sledovania televízie a predstavuje najpokročilejšie dostupné zobrazovacie technológie. Inovatívny dizajn modelového radu W7 je navrhnutý podľa filozofie „menej je viac“, kedy eliminuje všetky rušivé prvky a zdôrazňuje krásu samotného obrazu. Napríklad samostatná funkcia automatického zapínania a vypínania jednotlivých zobrazovacích bodov slúži na dosiahnutie úžasného kontrastu, živosti farieb, dokonalej čiernej a skvelého vykresľovania obrazu bez zhoršovania jeho stavu.

LG SIGNATURE OLED TV W
Elegantný tenký profil 65-palcového W7 televízora, ktorý je menší ako 4 mm vo variante zavesenia na stenu, vytvára ilúziu pohľadu z okna. LG OLED televízory predstavené v roku 2017 po prvý raz ponúknu inovatívne Dolby Atmos s ohromujúcou kvalitou zvuku. Táto technológia mapuje polohu zdroja zvuku, reflektuje ju a vytvára tak mnohovrstvový zvuk napodobňujúci reálne prostredie. 77-palcová verzia W7 získala hneď pri svojom predstavení ocenenie Best of CES Innovation Award 2017 a prevýšila ostatné televízory v Engadget’s Best of the Best Award.

LG v Kórei predstaví päť 4K OLED TV modelov s označeniami 77/65W7, 77/65G7, 65/55E7, 65/55C7 a 65/55B7. Modely pre ostatné trhy bude spoločnosť avizovať pri uvedení.

„Modelové rady pre rok 2017 sú vybavené najmodernejšími technológiami, ktoré prekonávajú hranice zážitku zo sledovania televízie,“ hovorí Marek Sojak, Product Marketing Manager LG. „V tomto roku budeme pokračovať v expandovaní na trhy prémiových televízorov s dvojitou stratégiou založenou na bezkonkurenčných OLED televízoroch a priekopníckych SUPER UHD televízoroch s displejom Nano Cell,“ opisuje ďalšie kroky pre rok 2017.

Najvyspelejší dostupný televízor súčastnosti

Tretia generácia SUPER UHD televízorov je vybavená technológiou Nano Cell, ktorá využíva častice s veľkosťou jeden nanometer k neuveriteľne presnej reprodukcii farieb. Pôsobivú kvalitu obrazu dosahuje tým, že absorbuje zbytočné svetelné vlnenie, čo prináša čisté farby. Táto funkcia umožňuje novým LCD obrazovkám odfiltrovať určité farby s veľkou presnosťou a vykresliť každú farbu presne tak, ako bolo pôvodne zamýšľané. Napríklad červená farba sa často v bežných televíziách môže miešať s farbami o podobných vlnových dĺžkach, ako je žltá alebo oranžová, čím pre oko pôsobí nevýrazne a žltkasto. LG Nano Cell technológia dramaticky znižuje blednutie farieb, nestabilitu obrazu a nežiadúci rozklad farieb. Poskytuje zároveň konzistentné farby aj v širokom pozorovacom uhle 60° prakticky bez straty farebnosti.

Rozšírené HDR schopnosti

Všetky televízory LG OLED a SUPER UHD pre rok 2017 sú vybavené funkciou Active HDR k detailnému vykresľovaniu tieňov aj pri svetlých scénach. Spracováva totiž obsah scény po scéne a v prípade potreby vloží do obrazu dynamické dáta pre kvalitné zobrazenie. Okrem toho televízory podporujú pestrú škálu formátov vysokého rozlíšenia, vrátane Dolby VisionTM, HDR10 a HLG (Hybrid Log Gamma). Univerzálne využitie podporí funkcia HDR Effect, ktorá spracováva obsah v bežnom rozlíšení a v určitých častiach zlepšuje jas, zvyšuje kontrast a vykresľuje tak kvalitnejší obraz.

LG SIGNATURE OLED TV W

Vylepšené užívateľské prostredie WebOS

Najnovšia platforma webOS Smart TV dodáva všetkým novým TV mimoriadne prívetivé užívateľské prostredie. LG webOS 3.5 je vylepšené pre jednoduchšie ovládanie a rýchlejší prístup k obsahu pomocou funkcií Magic Remote a Magic Link. Diváci tak majú okamžitý prístup k obľúbeným službám ako Netflix a Amazon Prime Video jednoduchým stlačením jedného tlačidla na diaľkovom ovládači.

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo