Spoločnosť Ricoh sa stala výhradným poskytovateľom tlačových služieb, riadených z jedného zdroja pre Skupinu Shell.

V rámci zmluvy bude spoločnosť Ricoh spravovať a riadiť tlačové operácie pre 98 pracovísk spoločnosti Shell v rôznych častiach sveta. V číslach to znamená nasadenie niekoľko tisíc multifunkčných tlačiarní Ricoh, softwarového riešenia pre hromadnú správu služieb – Streamline NX a Device Manager NX – a aplikácie pre tlač z mobilných zariadení.

Ricoh bude riadiť a spravovať software cez súkromnú cloudovú infraštruktúru spoločnosti Shell a na pracoviskách klienta bude k dispozícii 20 technikov spoločnosti Ricoh, ktorí budú poskytovať podporu na mieste. Ricoh sa týmto stáva kľúčovým partnerom, ktorý pomáha IT divízii spoločnosti Shell vytvárať hodnoty svojím podnikaním za podpory nových technológií.

O spoločnosti Ricoh 
Ricoh podporuje digitálne pracovisko, využívajúce inovatívne technológie a služby, ktoré ľuďom umožňujú pracovať lepšie a jednoduchšie. Už vyše 80 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie dokumentov, služby IT, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálne kamery a fotoaparáty a priemyselné systémy.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo