Branislav Šimončík fotí predovšetkým módu a portréty a svojou tvorbou si získal ohlas v celom fashion svete.

K projektu Nikon Ambassador sa pripája ďalšie zvučné meno. Branislav Šimončík, svetový módny a športový fotograf, sa tak zaradí medzi ďalších významných fotografov a ambasádorov značky Nikon, ktorí svojou umeleckou prácou ovplyvňujú a inšpirujú nielen fotografov po celom svete, ale tiež širokú verejnosť.

Branislav Šimončík

Prvé impulzy záujmu o zachytenie obrazu dostal Braňo už v detstve od svojho otca, ktorý je tiež fotograf. Profesionálne a s vášňou sa začal fotografovaniu venovať vo svojich 20 rokoch, s príchodom prvých digitálnych fotoaparátov.

Branislav Šimončík Branislav Šimončík
Dnes Braňo fotí predovšetkým módu a portréty a svojou tvorbou si získal ohlas v celom fashion svete.

„Kariéru som ale možno prekvapivo naštartoval dokumentárnou prácou. Kritici aj verejnosť sa o mňa začali zaujímať predovšetkým vďaka sérií snímok kubánskych boxerov v Guantanáme,“ hovorí Braňo o fotografiách, ktoré sa dočkali aj medzinárodného uznania.

Potom sa ale nechal vtiahnuť do sveta prepracovaných strihov a perfektných tiel. Súčasne s módou je jeho tvorba intenzívne prítomná aj v oblasti portrétovej a reklamnej fotografie.

Branislav Šimončík 
Branislav Šimončík je meno, ktoré rezonuje po celom svete a stojí za mnohými titulnými stránkami a editoriálmi módnych biblií.

Jeho práce je vidieť v tých najlepších módnych magazínoch od Elle po pánsky GQ a na svojom konte má prestížne spolupráce s topmodelkami ako Izabel Goulart , Karolina Kurková, Eva Herzigová alebo Winnie Harlow.

Braňov objektív zachytil v doposiaľ nepoznanej podobe aj mnohé osobnosti mimo sveta módy, napríklad Carlosa do Carmo, Camerona Dallasa alebo Jaromíra Jágra.

Branislav Šimončík
Už niekoľko rokov sú jeho snímky súčasťou Medzinárodného festivalu módnej fotografie v Cannes, naposledy výrazne rezonoval špeciálny projekt „Krok k rovnosti“ (Um Passo Pela Igualdade), v ktorom Braňo vytvoril tucet fotografií najvýznamnejších portugalských mužov. Kniha fotografií a výstava v lisabonskom Berardo Collection Museum zaznamenali obrovský úspech.
Branislav Šimončík

Projekt Nikon Ambassador

Si kladie za cieľ oslovovať talentovaných fotografov, ktorí svojimi dielami inšpirujú a ovplyvňujú množstvo ďalších fotografov po celom svete. Spolu s Branislavom sa titulom Nikon Ambassador pýši už osem výnimočných slovenských a českých fotografov, napríklad fotožurnalista Tomáš Halász, wild dokumentarista Tomáš Hulík alebo športový a reklamný fotograf Dan Vojtěch.

Branislav je ale zatiaľ prvým ambasádorom, ktorý sa zameriava predovšetkým na oblasť fashion.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo