NEC predstavil unikátne spojenie veľkého 55-palcového LCD panelu, s farebnou presnosťou plne kalibrovateľných LCD radu NEC SpectraView®. Model NEC SpectraView 552 je prvý veľkoformátový displej s dsRGB farebnou presnosťou, zo série SpectraView®.

NEC Display Solutions Europe – oznámil uvedenie nového displeja NEC SpectraView® 552, ďalšieho modelu z vysoko oceňovaného radu hardwarovo kalibrovateľných LCD panelov NEC SpectraView®, ktorý poskytuje kreatívnym profesionálom zobrazení obsahu v takmer životnej veľkosti, s nebývalé veľkou presnosťou farebného zobrazenia.

SpectraView® 552 – je 55-palcový high-endový LCD displej, ktorý podporuje aplikácie požadujúce presnú reprodukciu farieb, bez ohľadu na to, či sa ide o spracovanie videa alebo statických obrázkov. Disponuje celým radom bezkonkurenčných funkcií, 10-bit look-up-tabuľkou s podporou dsRGB farebného priestoru a množstvom vstupov/výstupov.

Displej NEC SpectraView® 552 je ideálny pre kreatívnych profesionálov, ktorí požadujú veľkú uhlopriečku. V praxi sa tak dá dosiahnuť zobrazenie obrazu v reálnej veľkosti 1:1, čo sa dá využiť v celom rade kreatívnych činností, od profesionálneho spracovania videa, po priemysel spotrebného tovaru, digital signage, virtuálne modelovanie alebo digitálne prototypy. Produkt ocenia hlavne užívatelia s potrebou konštantne vernej reprodukcie farebného podania zobrazeného obsahu.

Natívne rozlíšenie displeja je 1920 x 1080 a je nakonfigurovaný pre dsRGB, čo znamená okamžitú farebnú presnosť, s obsahom vytvoreným na dsRGB štandarde (potrebný dsRGB ICC profil je k dispozícii na webových stránkach NEC). Vďaka kontrastnému pomeru 4000:1 a jasu 400cd/m2 (max. jas 700 cd/m2) je tento displej pripravený zobraziť obsah v najvyššej kvalite aj za podmienok, ktoré pravé neodpovedajú ideálnemu kancelárskemu prostrediu.

Jednou z unikátnych vlastnosti je schopnosť hardwarovej kalibrácie farieb, s internou 10-bitovou look-up-tabuľkou na farebný kanál (LUT) (celkovo 30 bit), prostredníctvom DVI-D alebo DisplayPort konektoru, s NEC SpectraView® PD Profiler softwarom. Tento displej môže byť kedykoľvek rekalibrovaný na požadovaný jas, biele bod a gama krivku, alebo do dsRGB farebného priestoru.

55-palcový displej ponúka užívateľovi veľkú úžitkovú hodnotu, vďaka bezkonkurenčnej uniformite obrazu aj pri tejto veľkosti uhlopriečky (merané podľa normy IEC 61966-4).

Displej bol navrhnutý pre široké spektrum aplikácií, s možnosťou reťazenia signálu – daisy chaining, rovnako ako dvojicu 10W vstavaných reproduktorov a OPS slot technológiu – čo umožňuje priamu integráciu jednotlivých vstavaných počítačov a ďalších slotových riešení, bez nutnosti ďalšej kabeláže. Týmto rozšírením o interný počítač je možné vytvoriť úplne autonómni výkonný systém až na báze Intel i7. Konektivita je zabezpečená vďaka analógovým a digitálnym vstupom, ako sú napr. DVI-D (s podporou HDCP), HDMI a DisplayPortu.

Model NEC SpectraView® 552 – má veľa špeciálnych funkcií, ktoré z neho robia ideálnu voľbu pre užívateľa nielen z hľadiska funkčnosti, ale i z ekologického hľadiska. Interný senzor okolitého osvetlenia nastaví vždy správny jas a kontrast, s ohľadom na okolité osvetlenie, programovateľné ventilátory potom zabezpečia optimálnu kontrolu teploty vo vnútri displeja. Tieto technológie mimo iného viedli rovnako k získaniu certifikácie v súlade s normou Energy Star 5.1. Kontrola nad displejom je užívateľovi umožnená pomocou RS232, alebo prostredníctvom LAN a e-mailového klienta, ktorý je schopný posielať varovné e-maily, ktoré upozornia na prípadný problém, ako napr. výpadok signálu, prehratie, neautorizované vypnutie, zlyhanie podsvitu a pod..

Dostupnosť, cena a záruka
Displej NEC SpectraView® 552 je k dispozícii od októbra 2012.
Odporúčaná koncová cena NEC SpectraView® 552 je 87 880 Kč (cca 3 600€), bez DPH
.

Súčasťou balenie je napájací kábel, VGA, DVI-D a DisplayPort kábel a užívateľský manuál na CD-ROM. Software SpectraView® Profiler PD pre hardwarovú kalibráciu je rovnako k dispozícii na CD-ROM. NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane podsvitu, systémom servisu Door – to Door.

Technické info: NEC_DatasheetSV552-en

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo