Mondi - Neusiedler Theresienthal

Špecialista pre kancelárske a tlačové papiere s pridanou hodnotou, Mondi Neusiedler, časť medzinárodnej skupiny Mondi, zvyšuje svoje zameranie na rastúci trh s inkjet kotúčami. S plánovanou investíciou 3.6 milióna EUR pre automatickú linku pre úpravu a balenie kotúčov, závod s highspeed inkjet 2.0 portfóliom bude poskytovať lepší servis existujúcim a novým zákazníkom.

Automatická linka pre úpravu a balenie kotúčov

„Tlačiari a spracovatelia papiera sa vyznačujú špecifickými požiadavkami, keď ide o horizontálnu alebo vertikálnu prepravu kotúčov, uložených na palete alebo bez použitia palety, alebo v prípade kombinácií úzkych kotúčov. Sú tu nespočítateľné možnosti. Mondi Neusiedler už dnes spĺňa tieto požiadavky. S automatickou linkou pre balenie kotúčov však bude tento proces zmodernizovaný – prinesie viac možností, lepšie procesy a vyššiu úroveň kvality,“ informoval Peter Orisich, CEO Mondi Uncoated Fine Paper. Po predstavení high-speed inkjet 2.0 portfólia produktov, táto investícia predstavuje ďalší významný krok pre Mondi Uncoated Fine Paper v zabezpečení vedúcej pozície v rastúcom high-speed inkjet trhu.

V apríli 2014 Mondi predstavilo svoje nové high-speed inkjet portfólio 2.0, ktoré sa vyznačuje širokým farebným gamutom a zvýšenou opacitou. Predstavené boli tiež nové gramáže 60, 70 a 230 g/m2, ktoré poskytujú tlačiarom možnosti v nových oblastiach tlačových aplikácií, ako napr. katalógy, letáky a pohľadnice. Uvedenie automatickej linky pre úpravu a balenie kotúčov je naplánované v prvej polovici budúceho roku.

Mondi Uncoated Fine Paper
Mondi Uncoated Fine Paper je časťou divízie Mondi Europe & International. V 4 papierenských závodoch v Rakúsku, na Slovensku, v Rusku a Južnej Afrike, Mondi Uncoated Fine Paper vyrába kancelárske papiere a papiere pre profesionálnu tlač, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zároveň sú šité na mieru pre najmodernejšie profesionálne digitálne tlačové technológie. Spoločnosť spĺňa najprísnejšie medzinárodné certifikačné štandardy, aby tak podporila udržateľnosť výrobných procesov prostredníctvom zodpovedného hospodárenia s lesmi, vodnými zdrojmi a ovzduším. Všetky nenatierané bezdrevné papiere Mondi patria do ekologickej rady papierov Green Range a majú certifikát FSC® alebo PEFC™ alebo sú 100% recyklované alebo bielené úplne bez použitia chlóru.

Známe značky ako Color Copy, DNS®, IQ, MAESTRO®, NAUTILUS®, BIO TOP 3® alebo Snegurochka sa úspešne používajú v kanceláriách na tlač na laserových a atramentových tlačiarňach a tiež profesionálnymi tlačiarmi na tlač v digitálnych a ofsetových zariadeniach na výrobu brožúr, transakčných materiálov, prospektov, pozvánok, vizitiek, hlavičkových papierov alebo iných komunikačných materiálov.

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo