Color of the Year odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu.

Máme tu koniec ďalšieho roka a to znamená vo svete dizajnu jednu vec – vyhlásenie Pantone Color of the Year!  Tento rok padla voľba na Pantone® 17-3938 Very Peri, modrý odtieň s oživujúcim fialovočerveným podtónom. 

PANTONE 17-3938 Very Peri, je vhodný pre celý rad rôznych materiálov, textúr a povrchových úprav, pričom poskytuje nádych farby, či už je prenesený cez maľovanú stenu, akcentujúci nábytok alebo domácu výzdobu, alebo pôsobí ako zaujímavý a pútavý akcent vo vzore.

PANTONE 17-3938 Very Peri je symbolom globálneho ducha doby a prechodu, ktorým prechádzame. Ako sa dostávame z intenzívneho obdobia izolácie, naše predstavy a štandardy sa menia a naše fyzické a digitálne životy sa spájajú novými spôsobmi.

Digitálny dizajn nám pomáha posúvať hranice reality a otvára dvere do dynamického virtuálneho sveta, kde môžeme objavovať a vytvárať nové farebné možnosti. S trendmi v oblasti hier, rastúcou popularitou metaverzu a rastúcou umeleckou komunitou v digitálnom priestore PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fúziu moderného života a ako sa farebné trendy v digitálnom svete prejavujú vo fyzickom svete a naopak.

Pantone 17-3938 Veri Peri
PANTONE 17-3938 Very Peri vyžaruje dobromyseľné teplo, ktoré rýchlo zaujme oko, vďaka čomu je ideálnym odtieňom pre mnohé aplikácie grafického a multimediálneho dizajnu, ako aj obalov.

„Farba roka Pantone odráža to, čo sa deje v našej globálnej kultúre, vyjadruje to, čo ľudia hľadajú, na čo môže táto farba odpovedať.“ komentuje Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute.

Pantone Farba roka 2022, bude pridaná do Pantone Fashion, Home + Interiors Color System, najpoužívanejšieho a uznávaného systému farebných štandardov pre módu, textil, bytový a interiérový dizajn. Viac informácií o Pantone farbe roka 2022 nájdete na: https://www.pantone.com

Necháme sa prekvapiť, ako zakomponujú v nasledujúcich 12 mesiacov farbu roka 2022 do svojich nových kolekcií módne značky či interiéroví dizajnéri.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Pantone

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo