Rok 2022 prinesie rýchle tempo digitálnej transformácie.

Digitálne technológie menia životy ľudí. Cieľom digitálnej stratégie je zabezpečiť, aby z tejto transformácie mali prospech ľudia a podniky. Keďže pracoviská sa neustále rýchlo transformujú na digitálny vek, tu sú kľúčové trendy, ktoré treba sledovať v roku 2022.

V roku 2022 Konica Minolta predpovedá, že rýchle tempo digitálnej transformácie vyvolanej pandémiou bude pokračovať a digitálne pracoviská sa stanú štandardom.

Práca v hybridných tímových zostavách, kde sa časť pracovnej sily pripája na diaľku, zatiaľ čo iní sú prítomní v kanceláriách, bude rozhodujúca pri poskytovaní atraktívneho pracoviska. Organizácie preto budú musieť umožniť prácu na diaľku a tiež prerobiť kancelárie.

Táto flexibilnejšia pracovná sila si bude vyžadovať efektívne nástroje na komunikáciu a spoluprácu s cloudovými riešeniami a riešeniami „as-a-Service“, ktoré pomôžu vytvoriť tento dynamický hybridný tímový pracovný priestor.

Organizácie budú zároveň pod tlakom, aby sa chránili proti čoraz profesionalizovanejším bezpečnostným hrozbám. Na pracovisko budú mať vplyv aj významné sociálne požiadavky: Kým v minulosti bola udržateľnosť v IT pozitívnym rozlišovacím znakom pre spoločnosti, ktoré presadzovali trvalo udržateľné programy, klimaticky neutrálne pracoviská sa čoraz častejšie stávajú štandardom – a udržateľné riešenia budú teraz „licenciou na prevádzku“.

Zároveň však ďalší vývoj pomáha organizáciám uspieť v týchto vysoko dynamických prostrediach: rýchlejšie a lepšie rozhodovanie založené na údajoch.

Päť trendov, ktoré budú v nasledujúcom roku formovať digitálne pracoviská a IT rozhodnutia.

Trend 1: Rozhodovanie založené na údajoch je kľúčom k úspechu v nestabilných pracovných a trhových prostrediach.
Trend 2: To najlepšie z oboch svetov: Hybridná kancelária sa stane štandardom.
Trend 3: Cloud sa presúva do centra podnikových pracovných tokov a riešenia „ako služba“ sa stávajú pre biznis kritickými.
Trend 4: Hrozba ransomvéru pre podniky bude narastať.
Trend 5: Udržateľnosť na pracovisku – od diferenciácie k bežnému biznisu.

Olaf Lorenz, generálny riaditeľ divízie digitálnej transformácie, Konica Minolta Business Solutions Europe

„Vzhľadom na všetky výzvy, ktoré sú pred nami, verím, že rok 2022 bude rokom, v ktorom budeme môcť všetci využiť nové príležitosti na lepší obchodný výkon, väčšiu pohodu na pracovisku a udržateľnejšie a bezpečnejšie pracovné prostredie.“

Odkaz na celý článok: Digitálne pracovisko

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo