Portfólio digitálnej tlače zahŕňa špičkové systémy pre prevádzku inteligentnej tlačiarne.

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) je už dlhé roky hlavným poskytovateľom a partnerom globálneho polygrafického priemyslu. Zákazníkom ponúka všetky komponenty nevyhnutné pre úspech ich obchodných aktivít v oblasti komerčnej i obalovej tlače.

Heidelberg okrem tlačových strojov na ofsetovú tlač, flexografickú tlač a digitálnu tlač, ponúka kompletné technológie pre obalový priemysel – tlač, výsek, razbu, lepenie, inšpekčné systémy a ďalšie stroje pre finalizáciu vytlačenej produkcie. Portfólio zahŕňa aj zariadenia CTP pre osvit tlačových platní (computer-to-plate). Pre širokú oblasť výroby (prepress, press, postpress) poskytuje softvérové riešenia „Prinect workflow“ na integráciu všetkých procesov v modernej tlačiarni.

Aplikácie Prinect
umožňujú automatizovať procesy a prinášať im transparentnosť. Umožňujú tiež analyzovať a optimalizovať pracovné postupy na základe presne zhromaždených údajov. Od predaja, cez cenovú ponuku, správu a plánovanie až po výrobu a dodávku.

Prinect poskytuje všestranný a individuálne kombinovateľný pracovný postup pre malé i veľké spoločnosti, rovnako ako pre komerčné i obalové tlačiarne, čím zabezpečuje optimálnu kvalitu i maximálnu efektivitu a v neposlednom rade aj výhodu nad konkurenciou.

Heidelberg a jeho digitálna budúcnosť

Heidelberg okrem konvenčných tlačových technológií výrazne rozširuje svoje aktivity v oblasti digitálnej tlače. Flexibilné riešenia s veľkým prínosom pre tlačiarenské prevádzky a ich zákazníkov. Portfólio digitálnej tlače zahŕňa špičkové tlačové systémy pre prevádzku inteligentnej tlačiarne. Heidelberg neponúka len „elektrografické tonerové“ stroje Versafire, ale komplexné portfólio digitálnych tlačových technológií. Sú to: Primefire 106 – priemyslová hárková atramentová tlač do formátu 70 x 100 cm, Gallus Labelfire a Gallus Smartfire – rotačná atramentová tlač etikiet a flexibilných obalov, Omnifire 250/1000 – priama atramentová potlač 4D predmetov.

Digitálne systémy ponúkajú vysokú kvalitu tlače a krátke prípravne časy výroby. Navyše digitálne tlačové zariadenia sú prispôsobené novým aplikáciám, ako je personalizovaná tlač, či zušľachtenie tlače rôznymi efektami.

Rad digitálnych elektrografických strojov Versafire

Digitálna tlač je dnes vnímaná s rešpektom a nachádza svoje pevné miesto v oblasti polygrafického priemyslu. Väčšina bežných zákazníkov nedokáže odlíšiť tlač technológiou ofsetu od tlače realizovanej na digitálnom zariadení s tonerovou technológiou alebo atramentovou technológiou. Jediným faktorom pri rozhodovaní medzi ofsetovou a digitálnou tlačou je vhodnosť a analýza konkrétnej zákazky. Prepojenie digitálneho výrobného procesu s ofsetovým procesom ponúka tlačiarňam širšie možností a viac flexibility pri ich podnikaní. Digitálné elektrografické tlačové systémy radu Versafire CM/EP/EV sú ideálne na využitie najlepšieho z obidvoch svetov.

Heidelberg Versafire_EV
Versafire CM je určený pre čiernobielu produkciu s výkonom až 135 listov formátu A4 za minútu. Vysoké rozlíšenie 1 200 x 4 800 dpi garantuje vysokú ostrosť textu aj obrazu. Zariadenie dokáže potlačiť média o max. veľkosti 330 x 488 mm a plošnej hmotnosti v rozsahu 40 – 350 g/m2 (duplex). Aj keď tlačiarenské produkty sú požadované v plnej farbe, stále existujú dôvody pre monochromatické digitálne stroje. Väčšina obsahových stránok kníh a väčšina dnešných personalizovaných prvkov je stále tlačených čiernobielo. Personalizované mená, polia adries alebo čiarové kódy sa dajú vyrobiť najefektívnejšie pomocou špecializovaného monochromatického digitálneho stroja, ako je Versafire CM.

Versafire EP produkuje až 135 plnofarebných (CMYK) strán formátu A4 za minútu a dokáže využívať papiere v rozsahu 52 – 470 g/m² (duplex). Zariadenie dokáže potlačiť média o max. veľkosti 330 x 488 mm. Navyše vytlačí bannerový formát s maximálnou dĺžkou 1260 mm simplex a 1030 mm auto duplex. Integrované in-line snímače umožňujú zariadeniu automatické riadenie farby počas tlače. Tento proces analyzuje farebné zmeny a prispôsobuje farbu tak, aby sa zabezpečila bezpečná, účinná a spoľahlivá výroba. Špičková kvalita obrazu s rozlíšením 4 800 x 2 400 dpi v kombinácii s vysokou rýchlosťou a spoľahlivou produkciou z neho robí perfektnú voľbu pre polygrafické odvetvie.

Versfire scheme
scheme_detail
Versafire EV sa vyznačuje širokou škálou aplikácií a piatimi špeciálnymi farbami. Stroj prináša vysokú kvalitu a ponúka možnosť spoľahlivej výroby štandardných úloh CMYK, ako aj kreatívne zušľachtenie piatimi špeciálnymi tonermi: krycí biely, číry/lak, neónový žltý, neónový ružový a „neviditeľne červený“ toner, ktorý má za denného svetla lesklý efekt a pod UV svetlom žiari červene a poskytuje ochranu proti kopírovaniu. Tento neviditeľný toner bol vyvinutý hlavne pre bezpečnostné aplikácie.

Versafite white toner Versafire Clear toner
Pre kreatívcov najmä biely toner dáva viac možností kreatívnej tlače na rôzne podklady, ako sú metalizované, farebné alebo priehľadné médiá. Po prvýkrát je teraz možné najprv vytlačiť bielu farbu a následne procesné farby CMYK. Pri tlači na farebný papier a fólie sa môžu aplikovať rôzne efekty – všetko v jednom priechode.

Automatická in-line kalibrácia a in-line register poskytujú vysoký stupeň stability, presnosti a vyššej kvality. In-line meranie farieb a automatická kalibrácia prebiehajú pred procesom tlače a zabezpečujú stálu farebnú stabilitu počas celej prevádzky. Špičková kvalita obrazu je dosiahnutá vďaka vysokému rozlíšeniu 4 800 × 2 400 dpi.

Versafire_Neon_Gelb Versafire_Neon_Toner
Versafire EV ponúka rýchlosť tlače až do 95 strán formátu A4 za minútu a dokáže využívať gramáže v rozsahu 52 – 360 g/m2, čo zaručuje vysokú úroveň produktivity. Zariadenie dokáže potlačiť média o max. veľkosti 330 x 488 mm. Okrem toho systém dokáže tlačiť bannery do dĺžky 700 mm (duplex) a do 1 200 mm (simplex).

Digitálny tlačový stroj Heidelberg Versafire EV otvára priestor pre kreatívne a komerčné aplikácie, čo prináša tlačiarenským prevádzkam nové obchodné príležitostí.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo