Bezdrôtové multifunkčné tlačiarne EcoTank L8160 a L8180 používajú 6-farebné atramenty Epson Claria ET Premium, čím umožňujú tlač  fotografií a dokumentov pri neuveriteľne nízkych prevádzkových nákladoch a sú ideálne pre nadšencov z radov amatérskych fotografov. Zahŕňajú množstvo moderných prvkov pripojenia, ktoré môže využiť celá rodina.

Tlačiarne umožňuje tlačiť vysoko kvalitné, trvácne fotografie bez okrajov do veľkosti A4 s modelom L8160 a až A3+ s modelom L8180.

Fotografický čierny a nový fotografický šedý atrament uľahčujú tlač detailných, vysoko kontrastných čiernobielych snímok s úžasným tónovaním, zatiaľ čo čierny pigmentový atrament pri tlači obojstranných dokumentov na bežný papier zabezpečuje ostrosť textu. Vďaka tomu sú tieto tlačiarne skvelá voľba pre akúkoľvek tlačovú úlohu vo vašej domácnosti.

Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8160
Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8160

Fotografi a tvoriví nadšenci ocenia vysoko flexibilnú manipuláciu s médiami, ktorú tieto dve nové tlačiarne ponúkajú. Vďaka piatim podávačom papiera nebude tlač vašich kreatívnych projektov ničím obmedzená. Nielenže môžete tlačiť priamo na vhodné CD a DVD disky, ale môžete tiež uložiť fotografický papier a papier formátu A4 do dvoch predných zásobníkov. Zabezpečíte tak, že v tlačiarni bude vždy papier a bude pripravená na použitie.

Multifunkčná tlačiareň Epson L8160
Multifunkčná tlačiareň Epson L8160

Zadný podávač umožňuje tlač na médiá ako je napríklad umelecký papier do formátu A4, alebo až do formátu A3+ s modelom L8180. A v neposlednom rade, zadný priamy podávač papiera umožňuje tlač na médiá až do hrúbky 1,3 mm, dĺžky 2 m a šírky až A4 pri modeli L8160 alebo do šírky A3+ pri modeli L8180.

Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8180
Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8180

Tieto nové  tlačiarne EcoTank rozširujú oceňovaný rad tlačiarní Epson, ktoré miesto atramentových kaziet disponujú doplniteľnými atramentovými nádržkami a tento rok dosiahli celosvetový predaj 50 miliónov kusov. Ponúkajú mimoriadne nízke náklady na stránku vďaka inovatívnemu systému dopĺňania atramentu bez kaziet EcoTank. Fľaštičky sa ľahko používajú a pri dopĺňaní atramentu sa netreba obávať neporiadku.

S jednou zostavou fľaštičiek s atramentom je možné na tlačiarňach L8160 a L8180 vytlačiť až 2 300 vysoko kvalitných fotografií1. Tieto fotografie vydržia vo fotoalbume až 300 rokov2. Vďaka technológii Micro Piezo Heat-Free si môžete užívať konzistentnú, vysokorýchlostnú tlač s výrazne nižšou spotrebou energie a menšou potrebou náhradných dielov. To vám pomôže šetriť čas, peniaze i našu planétu!

Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8180
Multifunkčná tlačiareň Epson EcoTank L8180

Pripojenie cez Wi-Fi a tlač či skenovanie odkiaľkoľvek neboli nikdy jednoduchšie – tieto tlačiarne patria medzi prvé tlačiarne EcoTank s aplikáciou Epson Smart Panel. Aplikácia Epson Smart Panel3 premení vaše mobilné zariadenie s operačným systémom iOS alebo Android™4 na riadiacu jednotku tlačiarne, čím uľahčí nastavenie, monitorovanie, tlač, skenovanie a ďalšie činnosti z mobilného zariadenia celej rodine.

Vďaka veľkej farebnej dotykovej obrazovke s uhlopriečkou 10,9 cm môžete tiež tlačiť z SD kariet a USB flash diskov. Vďaka kompletnej konektivite Wi-Fi, Wi-Fi Direct a ethernetu môžete tieto tlačiarne ľahko integrovať s existujúcimi zariadeniami vo vašej domácnosti.

EcoTank L8160 a L8180
1.) – Uvedená výťažnosť je stanovená podľa metodiky Epson na základe testovacích vzorov ISO/IEC 29103 pre tlač fotografií formátu 10 × 15 cm, a NIE JE stanovená podľa normy ISO/IEC 29102. Uvedená výťažnosť sa môže líšiť v závislosti od tlačených obrazových materiálov, typu použitého papiera, frekvencie tlače a podmienkach prevádzkového prostredia, ako je napríklad okolitá teplota. Pri prvotnom nastavení tlačiarne bude určité množstvo atramentu využité na naplnenie tlačovej hlavy, takže výťažnosť štartovacieho balíčka atramentov môže byť nižšia.

2.) – Hodnotenie trvanlivosti tlače je založené na urýchlenom testovaní výtlačkov na špeciálnych médiách uložených v albumoch a archívnych fóliách. Skutočná stabilita tlače sa bude líšiť v závislosti na médiu, vytlačenej fotografii, podmienkach vystavenia fotografie, intenzite svetla, vlhkosti a atmosférických podmienkach. Spoločnosť Epson dĺžku životnosti výtlačkov nezaručuje.

3.) – Aplikácia Epson Smart Panel a Epson Creative Print vyžadujú bezdrôtové pripojenie a aplikácie spoločnosti Epson na tlač. Aplikácie Epson Email Print, Epson Scan-to-Cloud a Epson Remote Print Driver vyžadujú pripojenie na internet. Ďalšie informácie a zoznam podporovaných jazykov a zariadení nájdete na webových stránkach spoločnosti Epson.

4.) – Kompatibilné operačné systémy mobilných zariadení – pre iOS: 11.0 alebo novší; pre iPadOS®: OS 11.0 alebo novší; pre Android: 5.0 alebo novší.

5.) – Určené v súlade s normou ISO/IEC 24734 predstavujúcou priemernú hodnotu ESAT v teste kancelárskych zariadení pri štandardnej jednostrannej tlači.

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.epson.eu/testing
Tlačiarne EcoTank L8160 a L8180 sú k dispozícii už teraz.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo