Zoner Photo Studio X výrazne napreduje novinkami, ktoré sa pravidelne pridávajú formou aktualizácie. Najnovšie vývojári pripravili pre fotografov prírody novú sadu Alpských presetov, ktorá dopĺňa a rozširuje predchádzajúce sady obľúbených presetov.

Experimentujte a meňte náladu fotografiám

Pre užívateľov obľúbeného programu ZPS X, pripravili jeho tvorcovia ďalšiu sadu presetov, ktoré prinášajú do tvorby dávku kreativity a zábavy. Tentokrát ide o „Alpské presety“, sada obsahuje spolu šesť prednastavení: Dwarf Pine, Harsh Climate, Heather, Chamois, Spruce Touch a Fresh Wind. Dobrú službu urobia presety fotkám horskej krajiny z nižších polôh, kde je veľa lesov a lúk. Určite ich ale vyskúšajte aj na fotky blankytne modrých horských jazier alebo na zábery s pohľadom do údolia. Presety upravujú najmä farbu oblohy a vegetáciu, a sú tak vhodné pre fotky z obdobia jari a leta.

Dwarf Pine_preset
Harsh Climate_preset
Heather_preset
Každý z uvedených presetov má na fotografiu iný účinok. Opäť platí, že najlepšie je vyskúšať jednotlivé presety a vybrať ten, ktorý fotografii i vám najviac vyhovuje. Konkrétne parametre si následne ešte dolaďte podľa vašich potrieb.

Chamois_preset
Spruce Touch_preset
Fresh Wind_preset
Presety sú prednastavené hodnoty, alebo parametre jednotlivých komponentov /farby, jas, šum, krivky, vinetácia a pod./, ktoré aplikujete na fotku na jeden klik. Presety sú jednoduchý spôsob, ako si ušetriť čas pri úprave fotografií. Obzvlášť, keď často používate podobné postupy alebo nemáte veľa času na úpravu fotiek. Pre pokročilejších odporúčam pri aplikovaní prednastavenia „presetu“ všímať si zmeny v histograme a v úpravách farieb. Veľmi názorne to dokumentuje zmena linearity krivky.

Neváhajte nové presety vyskúšať

Návod na import presetov a sadu presetov k stiahnutiu zadarmo nájdete tu:
https://www.zoner.sk/photo-studio/presety

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNemecká spoločnosť Melter investuje do Ricoh PRO VC70000
Nasledujúci článokNové CTP – KODAK MAGNUS VLF Q2400 v Grafobale