Ocenenie TIPA World Awards pre softvér Zoner Photo Studio X.

Brnenský sofware na úpravu fotiek Zoner Photo Studio X vyhral jedno z najprestížnejších svetových ocenení vo fotografickej branži, TIPA World Awards. Stal sa tak vôbec prvým oceneným českým produktom v tridsaťročnej histórii udeľovaní cien TIPA.

Zoner Photo Studio X si ako prvý český produkt odnáša prestížne ocenenie TIPA World Awards.

Svetovo uznávané ocenenie pre najlepšie fotografické produkty TIPA World Awards si tento rok odnáša v Brne vyvíjaný program na úpravu fotiek Zoner Photo Studio X. Dnes to oznámila asociácia TIPA (Technical Image Press Association), ktorá ceny každoročne udeľuje. Zoner Photo Studio X zvíťazilo v kategórii Najlepší softvér pre prácu s fotografiou a stalo sa vôbec prvým českým produktom oceneným asociáciou TIPA.

Michal Prouza, riaditeľ softvérovej divízie spoločnosti ZONER software

„Považujeme toto ocenenie za veľký úspech, ale hlavne je to pre nás jasný dôkaz, že Zoner Photo Studio X je v zahraničí plnohodnotne postavené vedľa zatiaľ svetoznámejších konkurentov. Našu pozíciu potvrdí hneď jesenná aktualizácia, v ktorej chystáme veľké novinky.“

Ocenenia TIPA World Awards každý rok získavajú najlepšie fotoaparáty, objektívy, ale aj príslušenstva alebo technológie zamerané na fotografiu.

TIPA združuje 25 renomovaných fotografických magazínov zo štrnástich krajín a piatich kontinentov, ktorých šéfredaktori vyberajú vhodných kandidátov do užšieho výberu v celkom štyridsiatich oceňovaných kategóriách. Dostať sa do ich hľadáčika je pritom veľmi neľahká úloha.

Práca na našej nominácii do tejto kategórie sa začala v roku 2019 a som naozaj rád, že je po takej dobe vidieť výsledok. ZPS X zlučuje funkcie, na ktoré má napríklad Adobe niekoľko programov za cenu, ktorej snáď nemôže konkurovať žiaden iný program. Myslím, že v tom je naša sila oproti konkurencii,” približuje Thomas Urban, ktorý za ZONER software s TIPA magazínmi dlhodobo komunikuje.

Medzi hlavnými kritériami posudzuje TIPA inovatívnosť, využitie špičkových technológií, dizajn a ergonómiu, používateľskú prívetivosť a pomer ceny a výkonu. Finalisti sú vyberaní v niekoľkých kolách vrátane hodnotenia odbornou komisiou.
O víťazoch rozhoduje valné zhromaždenie za prítomnosti zástupcov všetkých magazínov v asociácii TIPA.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo