Zoner Photo Studio X - prináša jednoduchšie postupy a nové informačné prvky.

Všestranný program na organizáciu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X pokračuje v zlepšovaní a novinkách. V jarnom upgrade sa vývojári zamerali na prispôsobenie programu a pohodlnejšiu prácu s fotkami.

Cieľ je venovať sa detailom a šetriť používateľom zbytočné prestoje

Tohtoročná jarná aktualizácia rozbíja limity zobrazenia náhľadov fotiek a ich miniatúr. „Čím viac užívateľov si nájde cestu k Zoner Photo Studiu, tým viac dostávame podnety na vzhľad programu. Niekomu vyhovuje minimalistické prostredie, kde hlavnú úlohu hrá fotka samotná, niekto preferuje radšej viac informácií hneď na prvý pohľad,“ uvádza Jan Kupčík, produktový manažér Zoner Photo Studia.

Možnosť upraviť vzhľad prostredia

A práve rozdielnym potrebám užívateľov ide v ústrety jarná aktualizácia programu. V prvom rade sa výrazne rozširujú možnosti úpravy toho, ako bude vyzerať náhľad prezeraných fotiek v module „Správca“. Všetko od farby pozadia cez zobrazenie hodnotenia až po rôzne metadáta priamo na náhľade alebo pod ním. To teraz používatelia ľahko upravia pomocou vizuálneho konfigurátora náhľadov.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X

Podobnú pozornosť a prispôsobiteľnosť dostali aj miniatúry, s ktorými sa používatelia stretávajú naprieč programom. Po novom môže užívateľ priamo pri miniatúrach hodnotiť fotky jediným kliknutím, vybrať, aké informácie (príznaky, metadáta) budú zobrazené alebo naopak skryť všetko vrátane názvu súboru.

Nový prehliadač a premietanie

Výrazného vylepšenia sa dočkal aj modul „Prehliadač“. Ten po novom okrem vylepšenej podpory raw súborov a rýchlych náhľadov ponúka rovnaké možnosti úpravy vzhľadu ako predtým spomínané náhľady snímok. Vzhľad a zobrazené informácie je možné navyše nastaviť samostatne pre prehliadač i režim premietania.

A práve podpora premietania bola tiež výrazne rozšírená. Teraz je možné ovládať prechádzanie medzi snímkami pomocou tlačidiel myši, voliť animované prechody medzi snímkami a pohodlnejšie kontrolovať prehrávanie videoklipov.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X

Rýchlejšia práca s fotkami

Zoner Photo Studio X v jarnom upgrade prináša zjednodušenie pri práci s rýchlymi náhľadmi. Program teraz podľa používateľovej preferencie rýchlosti alebo kvality sám vyberie najlepší zdroj náhľadu a zobrazí ho.

Katalóg ZPS X bol tiež optimalizovaný, dochádza k úspornejšiemu ukladaniu náhľadov a menej často k opakovanému načítaniu. To znamená menej miesta zabraného na disku a ešte rýchlejšie načítanie miniatúr.

„Snažíme sa pri aktualizáciách venovať aj detailom a šetriť používateľom zbytočné prestoje. Napríklad priamo v module “Správca“, teraz podporujeme zobrazenie priehľadnosti v miniatúrach, používatelia tak nemusia otvárať súbory v module „Editor“, len pre kontrolu priehľadného pozadia,” poukazuje na príklade zrýchlenia práce Jan Kupčík.

Nové moduly – TLAČ a VIDEO

Kvôli ďalším plánom s tlačou fotopredmetov a najmä rozvojom spracovania videa už nenájdu užívatelia v ZPS X fialový modul Vytvoriť. Ten od jarnej aktualizácie nahrádzajú dva moduly „Tlač“ (pre tvorbu fotopredmetov) a „Video“.

Zoner Photo Studio X
Zoner Photo Studio X

V spomínanom video-module navyše pribudlo niekoľko noviniek. Tou prvou je ľahký export vybranej snímky z videa. Funkcia je užitočná napríklad na tvorbu náhľadov pre Youtube a podobné služby. Ďalej pribudli dva nové režimy pridávania klipov medzi klipy už umiestnené na časovej osi.

Galéria Zonerama expanduje do USA

Ďalší vývoj má za sebou aj online galéria Zonerama ponúkajúca fotografom miesto na ich prezentáciu zadarmo. Najmä tí, ktorí majú zákazníkov a fanúšikov v Severnej Amerike uvítajú otvorenie nového datacentra na Floride. Vďaka tomuto kroku je prezeranie aj nahrávanie fotiek zo zámorských regiónov oveľa rýchlejšie. Pre európskych zákazníkov sa nič zásadné nemení.

|Vyskúšajte novinky|

Zoner Photo Studio X si môže každý zadarmo vyskúšať po dobu jedného mesiaca. Navyše užívatelia, ktorým už vypršala skúšobná lehota, majú možnosť sa s novinkami zoznámiť po dobu 15 dní úplne zadarmo.
Novinky vo videu: https://www.youtube.com/watch?v=O2yWMPTh9ao

| Najlepší fotografický softvér roka |

Zoner Photo Studio v roku 2021 dostalo prestížne ocenenie TIPA World Awards ako najlepší softvér na spracovanie fotografií. Organizácia EISA (The Expert Imaging and Sound Association) potom ZPS X ocenila ako najlepší fotografický softvér roka.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo