Digitálny hárkový B2 stroj Ricoh Pro Z75 s atramentovou technológiou tlače.
Digitálny hárkový stroj Ricoh Pro Z75 s atramentovou technológiou tlače.

Americká komerčná tlačiareň presúva ofsetovú prácu na hárkové atramentové tlačové zariadenie Ricoh Pro Z75 formátu B2, definujúce kvalitu tlače budúcnosti, od spoločnosti Ricoh, s cieľom rýchlejšie produkovať vyššiu kvalitu tlače s menšími nárokmi na personál.

Prvotriednu kvalitu produkovanú digitálnym tlačovým zariadením Ricoh Pro Z75 formát B2 predviedla beta stránka Heeter

Kirk Schlecker, prezident spoločnosti Heeter, poznamenáva: „V priebehu rokov sme videli, že atramentové tlačiarne dokážu poskytnúť lepšiu kvalitu ako ofset, za kratší čas a s menším stresom pre našich zamestnancov. Ricoh Pro Z75 je ďalším krokom v tomto vývoji.“

Medzi zástupcami komerčných tlačiarní z Francúzska, Veľkej Británie, Španielska a Dánska, ktorí navštívili spoločnosť Heeter, aby osobne zhodnotili Ricoh Pro Z75, bol Rafael Mari, spoluzakladateľ francúzskej online tlačiarne Realisaprint.com. Poznamenal, že: „Sme pod väčším tlakom, aby sme poskytli širšiu škálu a aplikácie no zároveň dodržali prísnejšie termíny. Deje sa tak na pozadí zvyšujúcich sa nákladov na suroviny a energie, ako aj tlaku na dodávateľský reťazec a zamestnancov. Kombinácia kvality tlače a všestrannosti produktu Pro Z75 dokonale uspokojuje dopyt po vizuálne ohromujúcej, rýchlej a prispôsobenej komunikácii pri zabezpečení nákladovej efektívnosti.

Automatické hárkové tlačové zariadenie Ricoh Pro Z75 B2 ponúka výhody atramentovej tlače s nízkymi prevádzkovými nákladmi a vysokou produktivitou. Vďaka najnovším tlačovým hlavám a atramentom Ricoh sú tlačové výstupy s najvyššou kvalitou a výkonom, aké komerčné tlačiarne hľadajú.

Vďaka podpore malých tlačových sérií a zrýchleniu prechodu z ofsetovej na digitálnu tlač umožňuje komerčným tlačiarňam objaviť nové spôsoby, ako dosiahnuť vyššie štandardy pre produktivitu, kvalitu obrazu a flexibilitu.

„Nikdy nebol lepší čas na inováciu s atramentovou technológiou,“ hovorí Eef de Ridder, viceprezident pre grafickú komunikáciu, Ricoh Europe: „Prechod na digitálne technológie sa zrýchľuje rekordnou rýchlosťou. Model tlačového zariadenia Pro Z75 prináša výkonnú kombináciu vysokej produktivity a vysokej kvality. Vďaka tejto digitálnej technológii tak existuje viac príležitostí na efektívne využitie variabilných tlačových dát, čo ofset neumožňuje.“

Dostupnosť tlačového zariadenia Ricoh Pro Z75 v regióne EMEA sa predpokladá v polovici roku 2023.

| O spoločnosti Ricoh |
Ricoh svojimi inovatívnymi technológiami a službami podporuje a rozvíja digitálne pracoviská a umožňuje tak ľuďom efektívnejšie pracovať. Už viac ako 85 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie a správu dokumentov, IT služieb, komunikačných služieb, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálnych kamier, fotoaparátov a priemyselných systémov.
Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.ricoh.sk.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo