Zrekonštruovaná historická budova múzea Monozukuri.

Spoločnosť Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, ďalej len „Epson“), ktorá oslavuje 80. výročie svojho pôsobenia na trhu, otvorila vo svojom sídle v meste Suwa v prefektúre Nagano v Japonsku múzeum Epson Museum Suwa. Múzeum a pamätná sieň je umiestnená v pôvodnej administratívnej budove, ktorej stavba bola dokončená v októbri 1945.

Zrekonštruované múzeum Monozukuri a nová pamätná sieň

Nedávno zrekonštruovaná historická budova je od 18.05.2022 prístupná verejnosti. Múzeum poskytne návštevníkom možnosť zoznámiť sa s históriou spoločnosti Epson a jej výrobkami z minulosti.

Epson Museum Suwa
Pôvodná administratívna budova z roku 1945.

Predchodca spoločnosti Epson, spoločnosť Daiwa Kogyo, Ltd., bola založená v máji 1942. Počas nasledujúcich ôsmich desaťročí sa spoločnosť vyvíjala a upevnila svoje postavenie inovátora a výrobcu. Rast spoločnosti podporilo najmä zdokonaľovanie a využitie technológií mikroobrábania a presného spracovania, ktoré spoločnosť Epson vyvinula na výrobu hodiniek.

Vďaka precíznosti a inovatívnosti sa spoločnosť Epson (vtedy ešte Daiwa Kogyo, Ltd.) stala dokonca hlavným dodávateľom časomiery na olympiádu v Tokiu v roku 1964. Mala za úlohu zaznamenávať a tlačiť výsledky a ukázalo sa, že práve v tlači spoločnosť vyniká.

Epson Museum Suwa
Expozícia originálnych mechanických hodiniek.

Exponáty v pamätnej sieni pokrývajú obdobie do 70. rokov 20. storočia, teda dobu, kedy bola budova skutočne využívaná. Návštevníci sa môžu retrospektívne zoznámiť s efektívnymi, kompaktnými a presnými technológiami, ktoré spoločnosť Epson od svojho založenia vyvinula.

Epson Museum Suwa
Expozícia quartzových hodiniek.

Od technológie a zručností, ktoré sa využívajú pri výrobe mechanických hodiniek, cez prvé quartzové hodinky na svete až po prvú kompaktnú digitálnu tlačiareň EP-101 zostrojenú v 60. rokoch. Vo svojej dobe bolo toto zariadenie najmenšou digitálnou tlačiarňou na svete a vďaka svojmu predchodcovi EP získala tlačiareň prezývku EP`son, ktorá dala následne meno celej spoločnosti.

Múzeum Monozukuri a pamätná sieň sú otvorené pre návštevy; zároveň bola k 80. výročiu otvorená webová stránka , ktorá sleduje filozofiu a históriu spoločnosti od jej založenia.

Zdroj: Epson

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo