TIPA World Awards 2022

Asociácia Technical Image Press Association (TIPA) oznámila víťazov svetových cien TIPA 2022. Okrem fotoaparátov a objektívov predstavuje skupina 40 víťazov TIPA World Awards širokú škálu zobrazovacích produktov a služieb. Patria sem atramentové tlačiarne, papiere pre atramentovú tlač, zobrazovací softvér, video, osvetlenie, monitory, smartfóny a príslušenstvo.

TIPA WORLD AWARDS 2022

Od konca roka 2021 do apríla 2022 zbierala odborná komisia TIPA nominácie na ocenenia zložená z členov z Austrálie, Kanady, Nemecka, Grécka, Holandska a USA. Zvažovali sa nové kategórie odrážajúce nové trendy a technológie, konzultovali sa s redaktormi členských odborných časopisov, testovali sa a hodnotili zariadenia.
O finalistoch sa hlasovalo na Valnom zhromaždení TIPA 29. apríla 2022, ktoré sa tento rok konalo v Leitz Parku vo Wetzlare. Zúčastnili sa zástupcovia členských odborných časopisov TIPA z celého sveta, niektorí boli pripojení online, vrátane delegáta z Japan Camera Press Club (JCPC).

Víťazi TIPA WORLDS AWARDS 2022

Tohtoročnými víťazmi TIPA World Awards sú okrem veteránskych spoločnosti v tomto odvetví aj noví účastníci, ktorí predstavujú nové trendy vo fotografickom a zobrazovacom priemysle. Zatiaľ čo problémy s pandémiou a dodávateľským reťazcom ovplyvnili predaj za posledný rok negatívne, mnohé spoločnosti predstavili nové produkty v kategóriách fotoaparátov, objektívov, softvéru, monitorov, videa, osvetlenia, smartfónov a tlačiarní/papierov.

Nové plnoformátové, MFT, APS-C a stredoformátové bezzrkadlové fotoaparáty ponúkali vyšší počet megapixelov, vyhradené možnosti AF sledovania, vyššiu citlivosť a rýchlosť a väčší dynamický rozsah, pričom boli kompaktnejšie, ľahšie a prenosnejšie. Vplyv vlogerov a tvorcov obsahu vytvoril nové kategórie pre fotoaparáty a príslušenstvo, zatiaľ čo neustály pokrok umelej inteligencie viedol k novým softvérovým funkciám.

Kategórie objektívov boli obzvlášť dynamické. Špeciálne objektívy a klasické rozsahy ohniskových vzdialeností patria medzi víťazov. Na tohtoročnom udeľovaní cien TIPA World Awards sú pozoruhodné tri kategórie fotoaparátov, ktoré naznačujú rastúci vplyv tohto typu zobrazovania na všetkých úrovniach trhu.

Celkovo TIPA World Awards zahŕňa širokú škálu nových a vzrušujúcich fotografických produktov a služieb, ktoré odrážajú technologický pokrok a meniace sa potreby spotrebiteľov a profesionálnych fotografov. Novinky v oblasti umelej inteligencie, senzorov a konektivity ukazujú cestu k ešte väčšiemu kreatívnemu potenciálu pre tvorcov obrázkov a obsahu v nasledujúcich rokoch.

TIPA World Awards 2022
TIPA World Awards 2022
TIPA World Awards 2022
TIPA World Awards 2022
TIPA World Awards 2022
TIPA World Awards 2022

Prezentácia TIPA World Awards 2022 naživo i simultánne sa bude konať počas PHOTOVIA v Hamburgu v Nemecku od 13. do 16. októbra 2022.

Podrobný prehľad víťazov TIPA World Awards 2022 nájdete na www.tipa.com

Pripravil: František Martančík
Zdroj: TIPA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo