Müller Martini SOLIT PRO

Každý, kto drží v rukách časopis, brožúru s mäkkou väzbou alebo knihu v tuhej väzbe, určite ocení perfektne orezané všetky tri strany časopisu alebo knihy. Vysoko automatizované trojnožové rezacie zariadenia (trojrezy) od spoločnosti Müller Martini už desaťročia zabezpečujú, že môžeme čítať perfektné orezané tlačové produkty (v dokonalej väzbe V2/V8…, či väzbe V1).

Bolo to presne pred desiatimi rokmi, čo spoločnosť Müller Martini uviedla na trh Solit, prvý trojrez na svete v segmente stredného výkonu s patentovanou technológiou SmartPress.

Vďaka tejto unikátnej, servoriadenej technológii môže vzduch v knižnom bloku optimálne unikať. Následne sa automatický zvýši prítlačná sila, aby sa vytvoril dokonalý rez. Veľa tlačiarov a spracovateľov kníh na všetkých kontinentoch oceňuje vynikajúcu kvalitu orezu zariadenia Solit, ktoré je možné prestaviť za menej ako tri minúty bez použitia nástrojov.

Nový trojrez SOLIT PRO

Teraz spoločnosť Müller Martini (MM) uvádza na trh nový model Solit Pro, technologický dokonalý trojrez novej generácie ako výsledok ďalšieho vývoja. Všetky osvedčené vlastnosti predchádzajúceho modelu boli ponechané – v prvom rade revolučná technológia SmartPress. Okrem toho nový model so 4 500 cyklami a rýchlosťou posuvu až 7 000 cyklov za hodinu a výškou bloku až 85 milimetrov presviedča radom inovácií, ktoré predovšetkým ešte viac zlepšujú produkciu.

Robustná, jednodielna konštrukcia nového Solit Pro, zaisťuje maximálnu pevnosť a stabilitu. Medzi ďalšie výhody patria najkratšie časy prestavenia vďaka vysokej úrovni automatizácie, výmena úloh bez použitia nástrojov a doprava rezaného materiálu bez značiek. V rámci redizajnu bola použitá najnovšia generácia motorov a riadiacich komponentov a optimalizovaný kompletný mazací systém.

Vhodný pre mäkkú i tuhú väzbu

Vďaka presnému cyklu a bezpečnejšiemu podávaniu produktu je Solit PRO ešte spoľahlivejší a optimálne vhodný napríklad v inline spojení s linkou na mäkkú väzbu MM Alegro alebo inline s linkou MM Diamant MC pre tuhú väzbu.
Začiatkom tohto roka už boli zákazníkom dodané prvé zariadenia Solit PRO nového typu – spojené s veľmi pozitívnymi ohlasmi.

Zdroj: Müller Martini

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo