„Ricoh dokazuje silu vo všetkých kľúčových faktoroch identifikovaných IDC MarketScape, aby sa zaručil úspech na trhu vysokorýchlostných atramentových tlačiarní.“

Spoločnosť Ricoh oznámila, že nová správa IDC MarketScape ustanovila spoločnosť za svetového lídra v oblasti vysokorýchlostných atramentových tlačiarní, pričom uvádza rozsiahle silné stránky spoločnosti Ricoh vrátane technologických inovácií, pozornosti voči spätnej väzbe klientov a veľkej základne inštalácií.

Správa „IDC MarketScape: Celosvetová vysokorýchlostná atramentová tlač 2019-2020 Hodnotenie dodávateľa“ predovšetkým vyzdvihla „programy rozvoja podnikania s vysokou viditeľnosťou a silnou reputáciou“ spoločnosti Ricoh ako výkonné doplnky robustného technologického portfólia.

Záväzok spoločnosti Ricoh prispievať k úspechom svojich klientov pomohol spoločnosti získať postavenie globálneho lídra. Ako hlavné pozitívum analytici uviedli neustály technologický pokrok spoločnosti Ricoh a veľké investície do zabezpečenia toho, aby sa spätná väzba klientov stala súčasťou procesu výskumu a vývoja. V poslednom čase sa tento prístup postaral o prelomové úspechy, ako je napríklad oceňované zariadenie RICOH Pro VC70000, ktoré predstavilo patentovanú technológiu sušenia spoločnosti Ricoh a atramenty Extended Gamut Inks.

Technológia sušiča Ricoh Pro VC70000
Obr.: Technológia sušiča Ricoh Pro VC70000 patrila medzi pokroky, ktoré IDC vyzdvihla.

Spoločne tieto inovácie pracujú na zvyšovaní limitov atramentov na zlepšenie kvality tlače, znižujú dobu tlače, čím pomáhajú pri plnení dohody o úrovni služieb a zvyšujú priepustnosť, a umožňujú tlač na ofsetové nenatierané aj natierané médiá, natierané pre inkjet bez predbežnej úpravy alebo základného náteru, a tak ponúkajú väčšiu kreatívnu flexibilitu a nižšie náklady na papier.
Vďaka pretrvávajúcim investíciám do výskumu a vývoja vo výške viac ako 1 bilión dolárov ročne sú tieto inovácie vzhľadom na skutočné potreby klientov na celom svete v spoločnosti Ricoh štandardom.

Amy Machado, výskumná manažérka spoločnosti IDC

„Predstavenie zariadenia Ricoh Pro VC70000, ktoré sa rozširuje nad rámec svojich transakčných a priamych poštových základov, dokonale zapadá do jeho rozširujúceho sa softvéru a služieb tak, aby sa spoločnosť mohla aktívnejšie zamerať na komerčný tlačový a grafický priestor.
Okrem vlastného rastu v rôznych odvetviach sa spoločnosť Ricoh snaží pomáhať s rozširovaním ponuky aj svojim zákazníkom“ povedala Amy Machado, výskumná manažérka pre Zobrazovacie, tlačové a dokumentové riešenia spoločnosti IDC.

Ricoh buduje dlhodobé aliancie s poradenským, na mieru šitým prístupom k implementácii, ktorý nekončí iba predajom. Jej predstavitelia sa snažia o stratégiu vysokej úrovne kontaktu, tak ako sa vyvíjajú obchodné potreby, vyvíjajú sa aj spôsoby, akými ich spoločnosť Ricoh rieši. Ako ďalší kľúčový faktor, ktorý prispieva k silnému postaveniu Ricoh na trhu, uviedla správa IDC MarketScape plány spoločnosti Ricoh neustále rozširovať svoje obchodné služby, aby klientom pomohla napredovať v raste výnosov a objemov tlače aj dlho po implementácii.

Klienti spoločnosti Ricoh ťažia z hlbokých znalostí špecializovaného tímu servisných technikov, konzultantov a manažérov. Tím spoločnosti Ricoh podporuje klientov v oblasti poradenských a školiacich služieb, ako aj ponuky služieb SaaS (Software as a Service). Konzultácie a školenia sú rôzne – od technických, ako je napríklad správa farieb, cez administratívu, vývoj plánu predaja, dokonalú úroveň prevádzky a ďalšie. To umožňuje klientom zlepšovať ich podnikanie na viacerých úrovniach.

Eef de Ridder, viceprezident pre komerčnú a priemyselnú tlač

„Spolupráca s klientmi s cieľom porozumieť ich potrebám, ako sa môžu prispôsobiť požiadavkám trhu a vyvíjať riešenia a služby na ich podporu, je základom všetkého, čo robíme v spoločnosti Ricoh. Schopnosť otvorene spolupracovať a dôkladne preskúmať všetky možnosti zo všetkých uhlov nám umožňuje vyvíjať technológie, ktoré nielen vykonávajú, ale aj zvyšujú kvalitu, produktivitu a kreativitu.

Výsledky hovoria samy za seba prostredníctvom dlhodobých vzťahov, ktoré sme vybudovali a ktoré sú ďaleko nad rámcom predaja a inštalácie. Keď totiž pomáhame klientom prekvitať, pomáhajú nám vytvárať riešenia, ktoré formujú budúcnosť pre nás oboch. “ povedal Eef de Ridder, viceprezident pre komerčnú a priemyselnú tlač skupiny Ricoh Europe (Commercial and Industrial Printing Group, Ricoh Europe).

|O IDC MarketScape|

Model na hodnotenie dodávateľov IDC MarketScape je navrhnutý tak, aby poskytoval prehľad o konkurenčnej spôsobilosti dodávateľov IKT (informačných a komunikačných technológií) na danom trhu. Metodika prieskumu využíva prísnu metodológiu bodovania založenú na kvalitatívnych aj kvantitatívnych kritériách, ktorá vedie k jedinému grafickému znázorneniu postavenia každého predajcu na danom trhu.
IDC MarketScape poskytuje jasnú koncepciu, ktorá umožňuje zmysluplne porovnávať ponuky produktov a služieb, schopnosti a stratégie, a súčasné a budúce faktory úspechu na trhu dodávateľov IT a telekomunikácií. Koncepcia tiež poskytuje kupujúcim technológií 360-stupňové hodnotenie silných a slabých stránok súčasných a budúcich predajcov.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokFESPA Global Print Expo 2020 bola odložená na neskorší termín
Nasledujúci článokXerox PrimeLink B9100 Series