Na základe rýchlo sa rozvíjajúcej situácie týkajúcej sa COVID-19 v Európe a v úzkom dialógu s národnými združeniami a vystavovateľmi sa dnes FESPA rozhodla odložiť svetovú výstavu FESPA Expo 2020, European Sign Expo 2020 a Sportswear Pro 2020, pôvodne naplánované na 24. až 27. marca 2020 v IFEMA Madrid.

Na základe spätnej väzby od vystavovateľov sa FESPA bude usilovať o zmenu harmonogramu výstavy na neskorší termín, presný dátum a miesto konania, sa bude musieť určiť na základe dostupnosti miesta konania.

Generálny riaditeľ FESPA Neil Felton

„Až do tohto týždňa boli naše kroky týkajúce sa COVID-19 – vrátane preventívnych opatrení a pokynov príslušných medzinárodných a vnútroštátnych orgánov , ktoré sa podnikli vo februári v súvislosti s vystavujúcimi spoločnosťami z Číny snahou a hlavným cieľom zabezpečiť ochranu zdravia a pohody vystavovateľov a návštevníkov.
Vzhľadom na šírenie vírusu v konkrétnych oblastiach Európy sme konzultovali s našimi zúčastnenými stranami a dospeli sme k záveru, že je v najlepšom záujme našej komunity odložiť výstavy na neskorší termín. “

FESPA včas poskytne informácie týkajúce sa revidovaných dátumov výstav.

Zdroj: FESPA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo