Program zahŕňa praktické testovanie v súlade s akreditovanými spoločnosťami zabezpečujúcimi testovanie bezpečnosti.

Spoločnosť Ricoh oznámila, že prešla novým prísnym testovací programom overujúcim bezpečnostné opatrenia, ktorý iniciovala spoločnosť Keypoint Intelligence – Buyers Lab, líder v oblasti testovania a výskumu tlačových zariadení.

Program so zameraním na pripojené multifunkčné zariadenia a tlačiarne stanovuje štandardné kritériá v oblasti odolnosti zariadení voči napadnutiu, dodržiavania pravidiel a odolnosti firmvéru.
Program zahŕňa praktické testovanie v súlade s akreditovanými spoločnosťami zabezpečujúcimi testovanie bezpečnosti.

Počas dvoch rokov vývoja programu si spoločnosť Keypoint Intelligence vyžiadala prístup od popredných výrobcov v oblasti zobrazovacích technológií vrátane Ricoh. Výsledkom je testovací balík pozostávajúci z troch častí, ktorý sa zameriava na bezpečnosť z rôznych smerov, aby zaručil, že zariadenia sú chránené voči napadnutiu.
Firmvér obsiahnutý v inteligentných zariadeniach série IM Ricoh prešiel časťou balíka testovania zameranou na prienik do zariadenia.

Jamie Bsales, riaditeľ oddelenia Solutions & Security Analysis v spoločnosti Keypoint Intelligence

„Záväzok spoločnosti Ricoh zúčastniť sa na programe penetračného testovania potvrdzuje odhodlanie spoločnosti zaistiť bezpečnosť zariadení pre klientov, čo je nanajvýš dôležité. Toto počiatočné kolo testovania bolo rozsiahle a zahŕňalo ako automatizované, tak aj manuálne „hackerské“ pokusy získať neoprávnený prístup k zariadeniam a testovacej sieti. Praktický penetračný test zariadenia potvrdil, že najnovší firmware zariadení zo série Ricoh IM má vhodné bezpečnostné mechanizmy a nastavenia, vďaka čomu sú zariadenia exponenciálne menej zraniteľné voči vonkajším útokom.“

Olivier Vriesendorp, viceprezident pre produktový marketing spoločnosti Ricoh Europe

„Absolvovanie takého prísneho testu, ktorý sa týka akútneho problému podnikania, je dôkazom toho, aká dôležitá a cenná je pre nás informačná bezpečnosť. Pomáhame chrániť konanie našich klientov prostredníctvom spoľahlivých, výkonných a bezpečných zariadení, ktoré im umožňujú zamerať sa na ich hlavné obchodné aktivity.“

Viac informácií o produktoch a službách spoločnosti Ricoh na: www.ricoh-europe.com.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokSlávnostná kolaudácia haly zákazníckeho centra Koenig & Bauer Sheetfed
Nasledujúci článokSpoločnosť RR Donnelley zatvorí významnú tlačiareň v Amerike