Zoznam veľkých hráčov v obalovom a polygrafickom priemysle, ktorí sa odhlasujú z výstavy drupa, sa predĺžil. 

V poslednom kole zlých správ pre drupu, spoločnosť Ricoh, Canon a Konica Minolta oznámili, že z dôvodu pretrvávajúcej neistoty týkajúcej sa pandémie Covid-19 nebudú vystavovať na veľtrhu Drupa 2021. Poprední výrobcovia digitálnych tlačových zariadení plánujú sa viac sústrediť na online prezentácie.

Z drupy sa zatiaľ odhlásili spoločností: Heidelberg, HP, Xerox, RMGT, Komori, manroland, EFI, Kodak, Fujifilm, Bobst, EFI a mnoho ďalších.

Krok troch japonských digitálnych gigantov ponecháva ako hlavných vystavovateľov digitálnej tlače na veľtrhu drupa 2021 iba Landa Digital Printing a spoločnosť Xeikon, ktorú vlastní Flint Group. Spoločnosť Koenig & Bauer, ktorá vyrába ofsetové aj digitálne tlačové systémy naďalej podporuje aprílový termín drupa 2021. Okrem týchto veľkých hráčov, plánovaný termín podporuje veľa malých a stredných spoločností.

Drupa je kontraktačný veľtrh, ktorého cieľom je nadviazanie nových kontaktov, získanie nových informácií pre podnikanie a uzavretie obchodov. Bohužiaľ drupu zasiahla obojsmerná dokonalá búrka nešťastia. Vystavovateľská základňa pre nový termín apríl 2021 sa výrazne znížila. Navyše návštevníci sú prísne obmedzení, pokiaľ ide o cestovanie, zhromažďovanie a sociálnu blízkosť. To sú faktory, ktoré odrádzajú, tak vystavovateľov i návštevníkov.

Spracoval: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo