Ocenenia EISA Awards pre roky 2023 – 2024.

Spoločnosť Nikon oznamuje svoj úspech pri udeľovaní ocenení EISA Awards 2023-2024, kde získala ocenenia v troch rôznych kategóriách. Ocenenia získali:

  • Fotoaparát Z 8 získal ocenenie Camera of the Year (Fotoaparát roka) – len tri mesiace po jeho uvedení na trh.
  • Objektív NIKKOR Z 85mm f/1.2 S bol ocenený ako najlepší objektív v kategórii Portrait Lens (Portrétny objektív).
  • Objektív NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S zvíťazil v kategórii Super-Telephoto Lens (Superteleobjektív).
Nikon Z 8
Nikon Z 8

Úplne nový vlajkový mirrorless fotoaparát Nikon Z 8 bol ocenený ako „výkonný hybridný fotoaparát, ktorý ponúka možnosti fotoaparátu Z 9, ale v kompaktnejšom tele“. Tento fotoaparát bol pochválený za „rýchly a presný systém automatického zaostrovania“, pretože fotografom umožňuje spoľahlivo sledovať objekty vo všetkých svetelných podmienkach. Porotcovia vyzdvihli aj „elektronický hľadáčik bez oneskorenia a prerušenia obrazu“ ako jeho kľúčovú vlastnosť.

NIKKOR Z 85mm f/1.2 S
NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

Vo svojej kategórii bol objektív NIKKOR Z 85mm f/1.2 S opísaný ako „ultra objektív určený pre portrétnych fotografov, ktorí chcú to najlepšie“, a to vďaka jeho mimoriadnej ostrosti, svetelnosti a 11 zaobleným lamelám clony, ktoré poskytujú „výnimočný bokeh“. Porota vyhlásila, že NIKKOR Z 85mm f/1.2 S je vďaka tomu „naozaj veľkolepý portrétny objektív“.

NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S
NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

Objektív NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S zasa na porotcov zapôsobil tým, že ide o „prekvapivo kompaktný superteleobjektív“, ktorý poskytuje špičkovú kvalitu snímok.
Tieto tri vyhľadávané ocenenia svedčia o pokračujúcom priekopníckom dizajne a prvotriednom inžinierstve spoločnosti Nikon, ktorá prináša vzrušujúce a inovatívne zariadenia, vďaka ktorým môžu fotografi a filmári posúvať pri svojej práci hranice možností.

Ocenenia EISA Awards každoročne získavajú nové produkty, ktoré v sebe spájajú najpokročilejšie technológie a žiadané funkcie s prvotriednym výkonom. Ocenenia EISA Awards siahajú od cenovo najdostupnejších produktov s vysokou hodnotou až po produkty modernej elektroniky s tými najvyššími ambíciami. Kategórie ocenení sa z roka na rok menia, pričom odzrkadľujú evolúciu dizajnu a pripojenia produktov, ale každý víťaz ocenenia EISA Award je tým najlepším vo svojej triede.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo