NEC uvádza na trh najnovší prírastok do svojho portfólia displejov s ultra vysokým rozlíšením (UHD), model MultiSync V554Q pre dokonalý zážitok vo vysokom rozlíšení.

NEC Display Solutions Europe uvádza na trh nový produkt, ktorý umiestňuje spoločnosť do predvoja „revolúcie rozlíšenia“, ktorá prináša ultra vysoké rozlíšenie (UHD) na menších, cenovo dostupných displejoch.

Trh s UHD zariadeniami rýchlo rastie, ale stále je prevažne obmedzený na veľkoplošné displeje, s uhlopriečkou väčšou ako 60 palcov. Ponuka sa teraz mení upgradom displejov s menšou uhlopriečkou ako 60″ z Full HD na UHD. Nový 55″ model V554Q prináša UHD rozlíšenie pre rad aplikácií, vrátane firemného a maloobchodného prostredia, dispečerských pracovísk, reklamy a pohostinstvá.

NEC MultiSync V554Q

UHD má veľa výhod oproti technológii Full HD, vrátane značne zvýšenej hustoty pixelov (3 840 x 2 160 oproti 1 920 x 1 080 pre Full HD), čo poskytuje ľahkú čitateľnosť obsahu z dlhej aj krátkej vzdialenosti. Vďaka tomu je V554Q ideálny pre celý rad aplikácií, vrátane digital signage, dispečerských pracovísk, konferenčných miestnosti, technické a podrobné prezentácie, CAD / CAM aplikácie atď. Vzhľadom k tomu, že ceny za UHD naďalej klesajú, je ekonomický vhodnejšie začleniť najvyššie rozlíšenie do väčšieho portfólia produktov rôznych uhlopriečok.

NEC MultiSync V554Q

Analytici zo spoločnosti Futuresource Consulting predpovedajú, že trh EMEA pre 55″ displeje s UHD vzrastie v priebehu roka 2019 o viac ako 50%, pretože podniky sa snažia využiť výhody vyššieho rozlíšenia, vrátane lepších zážitkov zo sledovania z blízka i diaľky.

Nový displej V554Q ponúka okrem jednoduchého sledovania UHD tiež najvyššiu kvalitu obrazu v priebehu životnosti zariadenia, vďaka integrovanému SpectraView engine, ktorý zaisťuje spoľahlivú reprodukciu farieb s možnosťou hardvérovej kalibrácie. Nový displej je kompatibilný s platformou NEC’s Open Modular intelligence (OMi), ktorá umožňuje inteligentné a bezproblémové prepojenie medzi zdrojom obsahu a displejom, a tak prináša výkonné „stand alone“ riešenie.

Vďaka internému Media Playeru, prípadne voliteľnému Raspberry Pi počítaču až po voliteľný interný Slot-in PC s výkonom od Intel Atomu, až po Intel Core i7 je možné optimálne začleniť zariadenie do pripravenej infraštruktúry bez náročných príprav a premýšľania, kam umiestniť externé PC a ako zariadenia elegantne prepojiť. V riešení NEC je všetko modulárnou súčasťou displeja a zákazník si len nadefinuje potrebné výkonové spektrum.

Dostupnosť a záruka

Nový NEC V554Q je k dispozícii od mája 2019. NEC Display Solutions Europe GmbH poskytuje na tento displej záruku 3 roky, systémom door – to – door.
Technické info: Datasheet_ V554Q

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo