Minulý rok v októbri spoločnosť Adobe oznámila projekt Paras, plug-in do Adobe Photoshopu. Reakcia bola veľmi povzbudzujúca. Široká škála textilných dizajnérov, od veľkých značiek až po nezávislých profesionálov, ale i bežných grafikov a fandov, sa prihlásila na testovanie. Adobe pozorne počúvala ich spätnú väzbu a využila ju na zlepšenie produktu. Výsledkom je Adobe Textile Designer Plug-in pre Adobe Photoshop, ktorý bude predstavený a prezentovaný na veľtrhu FESPA , ktorý sa koná v Mníchove od 14. do 17. mája.

Adobe Photoshop je nepostrádateľným nástrojom pre módnych a dekoratívnych umelcov, ktorí chcú previesť svoju víziu do pútavého dizajnu a tlačiteľného vzoru. Avšak aj so silou Photoshopu, opakovanie vzorov (motívov) často znamená opakovanie krokov, ktoré môžu byť ťažkopádne a môžu podkopať tvorivý impulz. Projektant musí pracovať na jadre a celkovom vzore a súčasne venovať veľkú pozornosť „stromu aj lesu“. Zmeny farieb a tvarov v jadre šablóny projektu musia byť starostlivo prevedené do každej jednotky v plnom vzore. Neskorá zmena môže znamenať návrat do „štvorca 1“ a začiatok.
„Či už potrebujete zmeniť existujúci prvok alebo pridať nový prvok, nie je potrebné prepracovať vašu prácu – stačí vykonať zmenu a zvyšok zvládne Adobe Textile Designer.“

Adobe Textile Designer

Adobe Textile Designer Plug-in pre Adobe Photoshop pomôže módnym dizajnérom a grafikom zefektívniť tento proces. Je to v podstate súbor nástrojov, ktoré umožňujú väčšiu kreativitu a produktivitu pri navrhovaní výtlačkov pre textílie. Návrhári môžu vytvárať a prezerať opakujúce sa vzory, definovať separácie a pracovať s farebnými variáciami, to všetko vo Photoshope, pričom každý prvok je možné upravovať (aj reverzibilne), až kým nie je dizajn pripravený na tlač.

Adobe Textile Designer Plug-in
Podobne ako väčšina aplikácií Adobe Creative Cloud, Adobe Textile Designer podporuje nedeštruktívne prvky s nezávislými vrstvami, úpravami, filtrami a umožňuje používateľom umiestniť inteligentný objekt (vektor – Illustrator ) v dizajne Photoshopu, ktorý možno neskôr upravovať. Potom, čo je dizajn pripravený na tlač, môžu dizajnéri uložiť svoju prácu v rôznych formátoch a môžu zahrnúť meta údaje XMP do svojich výstupných súborov, ktoré budú použité v procese výroby textílií.

Adobe Textile Designer Plug-in
Adobe Textile Designer svojou flexibilitou je vhodný pre tradičnú sitotlač, ako aj najnovšie digitálne technológie. Adobe Textile Designer Plug-in pre Adobe Photoshop je teraz v beta verzii. Takže je zadarmo pre každého, kto si ho chce vyskúšať, testovať a poskytne spätnú väzbu spoločnosti Adobe.
Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://www.adobe.com/products/textiledesigner.html
Zdroj: Adobe

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo