Odovzdávanie spoločnosti medzi rodinami vlastníkov: zľava doprava Stefan Hunkeler (predseda predstavenstva Hunkeler AG), Michel Hunkeler (delegát predstavenstva Hunkeler AG), Bruno Müller (CEO Müller Martini AG), Rudolf Müller (majiteľ a člen predstavenstvo Müller-Martini AG), Daniel Erni (CEO Hunkeler AG), Franz Hunkeler (patrón Hunkeler AG). Foto: Hunkeler AG/Müller Martini AG.

Po dôkladnom zvážení sa rodiny vlastníkov rozhodli spojiť Hunkeler Group so skupinou Müller Martini. Müller Martini Holding AG získal všetky akcie skupiny Hunkeler Group. Touto transakciou rodina Hunkelerovcov a Crédit Mutuel Equity predali všetky svoje akcie spoločnosti Müller Martini. Zmluvné strany sa dohodli, že kúpnu cenu nezverejnia.

Hunkeler AG a Müller Martini AG sú lídrami na trhu s inovatívnymi riešeniami pre post-tlačové spracovanie papiera. Obe spoločnosti zameriavajú významnú časť svojej inovačnej sily na ekonomickú výrobu individualizovaných tlačových produktov v rámci automatizovanej inteligentnej továrne.

Hunkeler a Müller Martini sú si dlhé roky veľmi blízki. Dlhoročný príbeh sa začal vo vojnových rokoch, keď Hans Müller pracoval v spoločnosti Hunkeler ako strojný inžinier, potom sa v roku 1946 stal živnostníkom a založil spoločnosť Hans Müller/Grapha. Dobré vzťahy sa udržiavajú desiatky rokov. Miestna blízkosť v regióne Zofingen a existujúca spolupráca v oblasti strojov a komponentov vytvorili „optimálny východiskový bod pre ešte užšiu spoluprácu v budúcnosti“.

Výsledkom fúzie je, že obe spoločnosti vidia „veľké príležitosti spojiť svoje inovačné aktivity a byť schopné v budúcnosti ešte lepšie slúžiť svojej globálnej zákazníckej základni prostredníctvom spoločných predajných a servisných aktivít“. Dve rodiny vlastníkov sa preto rozhodli pre túto „strategickú transakciu“, ktorá viedla k akvizícii Hunkeler AG spoločnosťou Müller Martini AG.

Bruno Müller, CEO Müller Martini AG: „Grafický priemysel sa neustále mení a pravidelne vyžaduje nové inovácie. Spojením kľúčových zložiek oboch spoločností, ako sú personál, know-how a technológie, budeme môcť v budúcnosti ešte lepšie slúžiť našim globálnym zákazníkom s inovatívnymi riešeniami.“

Stefan a Michel Hunkelerovci: „Medzi Hunkelerom a Müller Martini existuje dlhodobé partnerstvo a pravidelná výmena názorov. Príležitosť zlúčiť sa je v súčasnosti veľmi výhodná pre oboch partnerov a našich spoločných zákazníkov, pretože v kombinovanej organizácii prinesie významné výhody. Je to tiež silný záväzok pre región Zofingen.“

|Müller Martini|
Rodinná firma Müller Martini, založená v roku 1946, sídli v Zofingene (kantón Aargau/CH) a celosvetovo zamestnáva 1 300 ľudí vo vývoji a výrobe priemyselných systémových riešení pre konečnú úpravu tlače. Celý sortiment grafických publikácií, ako sú knihy v mäkkej a pevnej väzbe, časopisy, katalógy, poštové zásielky a noviny, je možné vyrábať na systémoch Müller Martini.

|Hunkeler AG|
Spoločnosť Hunkeler AG, ktorá pôsobí v polygrafickom priemysle od roku 1922, so sídlom vo Wikone (kantón Luzern/CH), je rodinným podnikom riadeným majiteľom a zamestnáva približne 280 ľudí po celom svete. Hunkeler ponúka pred- a post-riešenia pre systémy digitálnej tlače.

Zdroj: Hunkeler AG/Müller Martini AG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo