Nová stratégia spoločnosti Mondi pre značky IQ a MAESTRO® sa zameriava na prémiové produkty a jednu univerzálnu kvalitu.

Spoločnosť Mondi, globálny líder v oblasti obalov a papiera, transformuje svoje portfólio kancelárskych papierov so zameraním na potreby spotrebiteľa pre jasne štruktúrovanú ponuku papierov prémiovej a univerzálnej kvality.

Preto namiesto rozlišovania medzi kvalitou papiera B a C Mondi zavádza univerzálny kancelársky papier, ktorý kombinuje najlepšie vlastnosti oboch kvalít a má jedinečnú pozíciu na trhu z hľadiska belosti. Nová stratégia sa vzťahuje na kancelárske papiere značky IQ a MAESTRO®, ktoré v Európe, podľa najnovšieho prieskumu zameraného na kancelárske papiere a povedomie značky EMGE, zaujali dve z piatich najlepších miest pre povedomie o značky v oblasti papierenského odvetvia v Európe.

„S novým prístupom iniciujeme významnú zmenu na trhu kancelárskych papierov,“ hovorí Johannes Klumpp, riaditeľ pre marketing a predaj Mondi Uncoated Fine Paper. „Prostredníctvom vlastného prieskumu trhu sme sa dozvedeli, že náš spotrebiteľ sa najviac zameriava na belosť, použiteľnosť a pôvab nášho papiera. To bolo hnacou silou našej novej stratégie portfólia pre kancelárie, ktorá stavia na silných stránkach našich Mondi závodov.“

Výskum trhu spoločnosti Mondi vo viacerých európskych krajinách ukázal, že rozdiel medzi univerzálnymi kancelárskymi papiermi, tradične rozdelenými na kvalitu B a C, sa stáva čoraz menší, pričom kľúčovým rozlišovacím prvkom je belosť. Nová stratégia spoločnosti búra túto klasifikáciu a namiesto toho rozlišuje medzi prémiovými papiermi a jedinou univerzálnou kvalitou. Dnešní koncoví používatelia oceňujú vysokokvalitný papier pre špičkové firemné komunikačné materiály, zatiaľ čo jeden univerzálny produkt postačuje pre každodenné kancelárske potreby. Nové kancelárske portfólio spoločnosti Mondi ponúka zákazníkom to najlepšie pre obidve oblasti.

Kancelársky papier nižšej plošnej hmotnosti s vysokým voluménom uvedený na trh

V rámci prémiových kvalít spoločnosť Mondi spúšťa ďalšiu inováciu s novým portfóliom: vysoko-volumenózny kancelársky papier s hmotnosťou 75 g/m2. Nový produkt je na nerozoznanie od vysokokvalitného papiera s plošnou hmotnosťou 80 g/m2. Ponúka veľkú opacitu s vysokou belosťou, ktorú zákazníci očakávajú od prémiového papiera v kombinácii s efektívnosťou hárku nižšej plošnej hmotnosti. Obidva nové produkty vyrábané v závodoch v Rakúsku a na Slovensku majú v prémiových a univerzálnych segmentoch certifikát FSC™ alebo PEFC™ a EU Ecolabel.

Silní distribuční partneri pre značky Mondi

Spoločnosť Mondi umiestňuje svoje kancelárske portfóliá v celej Európe a na zámorských trhoch v spolupráci s obchodnými partnermi v prostredí B2B. Portfólio IQ spoločnosti Mondi je distribuované výhradne spoločnosťou Europapier v strednej a východnej Európe.

„Pokiaľ ide o nový kancelársky sortiment spoločnosti Mondi, spätná väzba od našich zákazníkov v celej Európe bola veľmi pozitívna,“ hovorí Wolfgang Riedl, riaditeľ nákupu kancelárskych papierov spoločnosti Europapier. „Rad IQ SMART presvedčí svojou nadpriemernou hrúbkou, svojím nápadne objemným nádychom a svojim sviežim a chladným bielym odtieňom. Jeho vynikajúca opacita je ideálna pre obojstrannú tlač a ponúka vynikajúcu kvalitu z hľadiska atramentovej tlače. IQ ECONOMY +, na druhej strane, je veľmi efektívny kancelársky papier s vynikajúcou funkčnou schopnosťou a novou, vylepšenou vysokou belosťou.“

IQ SMART 75 FSC A4 liegen IQ_ECONOMY_PLUS_A4_LIEGEND_PEFC
MAESTRO STANDARD+ A4 MAESTRO_BEAT_PLUS_A4_LIEGEND_PEFC

V Nemecku spolupracuje spoločnosť Mondi najbližšie s firmou IGEPA, výhradným distribútorom MAESTRO® na tomto trhu. „Naši zákazníci oceňujú presné zameranie nového portfólia spoločnosti Mondi,“ hovorí Bernd Loschelder, riaditeľ divízie Office & Packaging spoločnosti IGEPA. „Nový MAESTRO® beat s plošnou hmotnosťou 75 g/m² vytvára dojem prvotriednej kvality 80 g/m² papiera a tým ponúka väčšiu hodnotu na jeden hárok, čo z neho robí jedinečné riešenie na trhu. MAESTRO® standard +, na druhej strane, je viacúčelový papier pre každodenné kancelárske potreby. Ponúka vysokú belosť a je hladší ako predošlé kvality.“

Jedinečná sendvičová technológia TRIOTEC® spoločnosti Mondi

Nová stratégia skupiny využíva svoje aktíva v papierňach vrátane patentovanej technológie TRIOTEC® v spoločnosti Mondi Neusiedler. Ako jeho názov naznačuje, technológia TRIOTEC® kombinuje tri vrstvy, ktoré sú spojené do jedného výrobku. Zatiaľ čo vonkajšia vrstva všetkých papierov TRIOTEC® obsahuje trvalo udržateľné a certifikované primárne vlákna, stredná vrstva môže pozostávať z rôznych surovín, ako je recyklované vlákno alebo BCTMP (Bleached Chemi-Thermomechanical Pulp). Výhody zahŕňajú vynikajúcu objemovú hmotnosť, vysokú nepriehľadnosť a zvýšenú tuhosť papiera, čo umožňuje dokonalú funkčnosť pri vysokoobjemových tlačových úlohách a minimalizáciu prestojov stroja, ako aj zníženie opotrebenia stroja vďaka nízkej prašnosti.

„Keďže zákazník je vždy na dosah a spolu s našimi silnými obchodnými partnermi sme presvedčení, že je správny čas transformovať spôsob, akým sme umiestňovali a predávali naše kancelárske papiere, a aby sa táto zmena prejavila aj na trhu,“ uzaviera Johannes Klumpp.

O Mondi

Spoločnosť Mondi je globálnym lídrom v oblasti obalov a papiera, ktorá svojim zákazníkom a spotrebiteľom ponúka inovatívne a trvalo udržateľné baliace a papierové riešenia. Spoločnosť Mondi je plne zapojená v obalovom a papierenskom hodnotovom reťazci – od správy lesov a výroby celulózy, papiera a fólií až po vývoj a výrobu efektívnych priemyselných a spotrebiteľských obalových riešení. Udržateľnosť je zakotvená vo všetkom, čo spoločnosť Mondi robí. V roku 2017 dosiahla spoločnosť Mondi tržby 7,10 miliardy EUR a EBITDA 1,44 miliardy EUR.

O Mondi Uncoated Fine Paper

Mondi Uncoated Fine Paper je súčasťou skupiny Mondi. V piatich papierňach v Rakúsku, na Slovensku, v Rusku a v Juhoafrickej republike vyrába divízia Mondi Uncoated Fine Paper kancelárske a profesionálne tlačové papiere šetrné k životnému prostrediu, prispôsobené najnovším profesionálnym digitálnym a ofsetovým tlačovým technológiám. Spoločnosť spĺňa najprísnejšie medzinárodné certifikačné štandardy na podporu trvalo udržateľných výrobných procesov prostredníctvom zodpovedného riadenia lesných, vodných a vzdušných zdrojov. Všetky značky bezdrevných nenatieraných papierov Mondi patria do skupiny Green Range, ktorá zahŕňa papiere certifikované podľa FSC® alebo PEFC™, 100 % recyklované alebo bielené úplne bez použitia chlóru.

Zdroj: Mondi

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokValné zhromaždenie spoločnosti Heidelberger Druckmaschinen AG schválilo rozpočtový rok 2017/2018
Nasledujúci článokSpoločnosť Warneke Paper Box ako prvá v USA nainštaluje Heidelberg Primefire 106