Digitálne tlačové stroje sú schopné tlačiť na mimoriadne dlhé formáty.

Spoločnosť Mondi, globálny líder v oblasti obalov a papiera, rozširuje rad Color Copy o ELDF formáty (s dĺžkami až 1 200 mm), aby uspokojila rastúci dopyt po digitálne tlačených aplikáciách a umožňuje množstvo nových tlačových aplikácií. 

Originálne papiere ELDF (Extra lange Digitalformate) ponúkajú najvyššiu možnú kvalitu v digitálnej farebnej tlači a poskytujú zákazníkom výber z rôznych aplikácií na dlhé hárky.

Zákazníci môžu dlhý formát použiť v širokej škále aplikácií. Papiere ELDF pre farebnú tlač sú kompatibilné so zariadeniami všetkých popredných výrobcov tlačových strojov, napr. Konica Minolta, Ricoh, Xerox, Canon a ďalšími. 

Rad Color Copy ELDF nesie pečať FSC ® a environmentálnu značku EÚ. Nová ponuka navyše patrí zastrešujúcej značke Mondi Green Range pre trvalo udržateľné papierové riešenia a má certifikáciu ColorLok ® pre vynikajúcu reprodukciu farieb a rýchlejšie schnutie pri atramentovej tlači.

„Našim cieľom je vždy vyrábať vysoko kvalitné výrobky, ktoré vyhovujú vyvíjajúcim sa potrebám a sú trvalo udržateľné už od návrhu. Originálne papiere ELDF Color Copy sú dokonalým doplnkom nášho dlhoročného sortimentu výrobkov, pretože neustále posúvame bariéru v inovácii.“ Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ spoločnosti Mondi Uncoated Fine Paper.

Nový technický vývoj zvyšuje dopyt po ELDF

Nové formáty sú určené pre potreby kvalitnej tlače v marketingovom sektore, napríklad vysoko kvalitné brožúry, obaly a plagáty v samostatnom formáte, ktoré sú obzvlášť atraktívne pre lifestylové a prémiové značky.

Mondi ELDF Color Copy
Pokiaľ boli limitom dve stránky A4 vytlačené súčasne, teraz môže byť na jeden hárok vytlačených až šesť stránok A4 vedľa seba.

Produktový rad Color Copy ELDF je odpoveďou na najnovší technický vývoj v digitálnych tlačových strojoch. Zatiaľ čo pôvodné elektrografické tonerové stroje neboli schopné pracovať s dlhými formátmi, nové stroje majú teraz možnosť tlačiť na rozšírené veľkosti hárkov.

Mondi ELDF Color Copy
Mondi ELDF Color Copy

Zaradením ELDF formátov Color Copy do svojho portfólia chce spoločnosť Mondi podporiť výrobcov tlačiarní, aby uvádzali tieto nové funkcie a ponúkali širšiu škálu produktov, najmä pre vysoko kvalitné marketingové materiály.

Mondi ELDF Color Copy
Mondi ELDF Color Copy

Originálne papiere (ELDF) pre farebnú digitálnu tlač sú k dispozícii po celej Európe s hmotnosťou 120, 160, 250 a 300 g / m² a vo formátoch 660 x 330/889 x 330/1200 x 330 mm.

Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo