Digitálne tlačové zariadenie Konica Minolta AccurioJet KM-1e.

Digitálny tlačový stroj AccurioJet KM-1e od spoločnosti Konica Minolta bol testovaný a certifikovaný medzinárodnou asociáciou INGEDE, na odfarbovanie nenatieraných papierov potlačených UV atramentovým systémom. 

Dobrá recyklovateľnosť tlačených produktov je rozhodujúca pre udržateľnosť slučky grafického papiera. Spoločnosť INGEDE sa špecializuje na zabezpečenie a zlepšenie recyklovateľnosti vstupov, ktoré majú byť použité v recyklačných papierňach.

Proces priemyselného odfarbovania je zložitý, pretože sa musí vyrovnať s rôznymi druhmi tlačových farieb ((tonerov, atramentov), tiež musí odstrániť nečistoty a nežiaduce materiály (lepidlá, laky) všetkého druhu zo zberového papiera.
Flotácia je najbežnejšie používanou technológiou na odstraňovanie farbív z papiera. Vďaka tejto technológii sa odfarbená buničina využíva v procese výroby recyklovaného papiera.

Digitálny UV atramentový tlačový systém spoločnosti Konica Minolta, už získal certifikáciu INGEDE na odstraňovanie farieb pre natieraný (coated) papier. Po prísnom preskúmaní a vyhodnotení nenatieraných (uncoated) papierov spoločnosťou INGEDE, v ktorej KM-1e dosiahla mimoriadne vysoké hodnotenie v rámci „Posudzovania recyklovateľnosti tlačových produktov – test rozložiteľnosti“ (metóda INGEDE 11), bola certifikácia rozšírená.

„Rozšírená certifikácia je ďalším pozitívnym impulzom pre zákazníkov. Sme hrdí na to, že sme získali certifikáciu INGEDE pre tlačové zariadenie Konica Minolta AccurioJet KM-1e, to zdôrazňuje náš záväzok k trvalej udržateľnosti“, komentuje Konica Business Solutions Europe.

Digitálny UV atramentový tlačový systém AccurioJet KM-1e vhodný na tlač do formátu B2 +, ponúka vysokú kvalitu tlače a širokú škálu využitia na rôzne substráty.

Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo