Mondi papiere s certifikáciou Cradle to Cradle.

Spoločnosť Mondi, globálny líder v oblasti obalov a papiera, získala certifikáciu Cradle to Cradle na bronzovej úrovni za svoje nenatierané papiere vyrábané v jej závodoch v Rakúsku, na Slovensku a v Rusku.

Spoločnosť Mondi je prvým výrobcom, ktorý ponúka komplexný rad nenatieraných papierov z európskych papierní s certifikáciou Cradle to Cradle.

Sortiment, ktorý spĺňa vysoké štandardy a špecifikácie tohto certifikačného systému, zahŕňa známe značky Color Copy a PERGRAPHICA®, recyklovaný papier NAUTILUS® a komplexné portfólio kancelárskeho papiera.

Široké portfólio nenatieraného papiera z rakúskych, slovenských a ruských závodov Mondi ocenené certifikáciou Cradle to Cradle na bronzovej úrovni Cradle to Cradle Certified® je celosvetovo uznávaný štandard pre bezpečné a zodpovedné produkty, ktorý predstavuje krok od lineárneho k obehovému hospodárstvu. Inštitút pre inovácie produktov Cradle to Cradle oceňuje prínos spoločnosti Mondi k obehovému hospodárstvu prostredníctvom produktov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudí a planétu.

Devan Naidoo, marketingový a obchodný riaditeľ spoločnosti Mondi Uncoated Fine Paper

„Sme veľmi radi, že môžeme začať rok s týmto míľnikom udržateľnosti produktov. To podčiarkuje náš záväzok k obehovým riešeniam v rámci akčného plánu Mondi 2030 – MAP2030.“

Pokiaľ ide o udržateľnosť našich nenatieraných papierov, Mondi je lídrom aj priekopníkom už veľa rokov. Napríklad Color Copy sa v roku 2005 stal prvým papierom pre farebnú tonerovú tlač na svete s certifikáciou FSCTM.

„Vďaka novej certifikácii Cradle to Cradle teraz ponúkame obzvlášť veľký výber produktov šetrných k životnému prostrediu. Naši zákazníci tak môžu prispieť k obehovému hospodárstvu bez toho, aby museli robiť kompromisy v kvalite alebo cene.“

Cradle to Cradle Certified®

je celosvetovo uznávaný štandard pre bezpečné, zodpovedné materiály a produkty v duchu obehového hospodárstva. Holistický prístup sa riadi prírodným princípom opätovného využívania surovín v rámci cyklu a predchádzania vzniku odpadu.

Certifikáciu Cradle to Cradle udeľuje inštitút Cradle to Cradle Products Innovation Institute, ktorý podporuje obehové hospodárstvo. Certifikát sa udeľuje produktom s pozitívnym vplyvom na človeka a životné prostredie. V rámci programu Cradle-to-Cradle sa udržateľnosť hodnotí v piatich kategóriách: zdravie materiálu, recyklácia, kontrola znečistenia ovzdušia a ochrana klímy, zodpovedné využívanie vody a pôdy a sociálna zodpovednosť.

Rad nenatieraných papierov Mondi bol vyhodnotený vo všetkých piatich kategóriách a boli mu priradené úrovne „Zlato až Bronz“ – výsledkom čoho je konečný certifikačný stupeň „Bronz“.

Zdroj: Mondi

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo