KURZ produkty: ako možno kombinovať inováciu, kreativitu a udržateľnosť.

Po tom, čo si Labelexpo Europe muselo dať prestávku kvôli pandémii, očakávania tohtoročného veľtrhu obalov a etikiet sú o to väčšie.
Od 11. do 14. septembra 2023 sa v Bruseli stretne množstvo výrobcov a dodávateľov s tlačiarňami, majiteľmi značiek a dizajnérmi. Okrem efektívnych tlačových strojov a pokročilých systémov dokončovania a spracovania budú prezentované aj najnovšie trendy etikiet a bezpečnostné riešenia.

Labelexpo Europe prichádza v čase, keď sa automatizácia, udržateľnosť a diverzifikácia produktov spájajú, a tento rok sľubuje, že to prinesie.

LEONHARD KURZ na Labelexpo Europe bude prezentovať rôzne produkty a procesy pre razbu za tepla, studený transfer, digitálnu tlač a digitálnu konečnú úpravu. V stánkoch B61 a C61 v hale 4 špecialista na tenké fólie využije množstvo exponátov a živé ukážky strojov, aby demonštroval, ako možno kombinovať inováciu, kreativitu a udržateľnosť.

Rozmanité a progresívne riešenia

Spoločnosť KURZ Group neustále vyvíja zavedené procesy, ako je razba za tepla a transfer za studena, s cieľom ponúknuť efektívne a udržateľné riešenia.

LEONHARD KURZ
LEONHARD KURZ

KURZ bude prezentovať to najlepšie z razby za pomoci tepla spolu so svojou dcérskou spoločnosťou Hinderer + Mühlich (H+M), etablovaným výrobcom vysoko presných razníc a nástrojov pre razbu. „Na veľtrhu v Bruseli môžu naši návštevníci objaviť širokú škálu dekoratívnych efektov pomocou rôznych exponátov. Ukážeme napríklad, ako sa vytvárajú návrhy etikiet pre nápojový priemysel s hmatovými vylepšeniami, metalizáciou s ostrými hranami a jasnou hrou farieb,“ vysvetľuje Stéphane Royère, vedúci obchodnej oblasti balenia a tlače v KURZ.

LEONHARD KURZ
LEONHARD KURZ

Na stánku KURZ sa predvedú aj rozmanité možnosti transferu za studena – od metalizácie a transparentných prevedení až po holografické efekty. KURZ demonštruje, že udržateľnosť má vždy mimoriadne vysokú hodnotu pomocou tenkého riešenia KPW (prihlásené na patent), ktoré vďaka mimoriadne tenkému nosiču len 6 µm prispieva k významným úsporám materiálu.

modul DISTORUN® 2.0
modul DISTORUN® 2.0

Ďalším riešením z hľadiska trvalej udržateľnosti je modul DISTORUN® 2.0 určený na studený transfer, s ktorým je možné realizovať jednotlivé obrazy, prvky aj nekonečné dekory. Jedinečným riešením na module je, že už použité prenosové fólie môžu byť opätovne použité a plochy, ktoré sú ešte voľné, môžu byť využité na konečnú úpravu. Takto je každá rola optimálne využitá.

LEONHARD KURZ
LEONHARD KURZ

Pomocou modulu DISTORUN® 2.0 a riešeniami TRUSTSEAL® SFX možno realizovať úchvatné dekorácie s klamlivo skutočnými 3D efektmi a jedinečným hĺbkovým efektom, ako je to vidieť napríklad na obale kozmetiky. Tieto úžasné 3D efekty premenia štítky a etikety na skutočné pútače a pridávajú značke hodnotu. Prvky sa navyše veľmi ťažko kopírujú. Zákazníci spoločnosti KURZ využívajú modul DISTORUN® nielen na dekoráciu studeného prenosu, ale aj na bezpečnostné aplikácie, napríklad na etikety.

3D hologramy a zvýšená bezpečnosť produktov

Na Labelexpo Europe bude KURZ demonštrovať aj to, že spoločnosti môžu použiť produkt TRUSTSEAL® nielen na prezentáciu svojich značiek a produktov, ale aj na ich spoľahlivú ochranu pred falšovaním. Prezentované budú inovatívne bezpečnostné štítky, ktoré obsahujú patentované bezpečnostné prvky KURZ, ktoré sú obzvlášť odolné voči falšovaniu. Etikety sú vybavené aj bezpečnostným vzorom ValiGate® od SCRIBOS, ktorý dáva etiketám identitu chránenú proti kopírovaniu pomocou inteligentnej štruktúry. Na stánku spoločnosti Mark Andy, budú návštevníci môcť vidieť živé prezentácie.

LEONHARD KURZ
LEONHARD KURZ

Pre tých, ktorí majú záujem objaviť riešenia identifikácie a bezpečnosti produktov z oblasti termotransferových pások (TTR), sa oplatí navštíviť aj halu 4, stánok B61. Tu sa pod heslom „(R)evolúcia termotransferovej tlače“ predstaví najnovší vývoj od štandardných čiernych pások až po špeciálne farby a bezpečnostné riešenia špecifické pre zákazníka pre komerčne dostupné tlačiarne etikiet.

S výberom správneho produktu na razbu a transfer vám poradí tím KURZ Czech & Slovak s. r. o.
Pripravil: František Martančík v spolupráci s KURZ Czech & Slovak s.r.o.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo