Na fotografii zľava doprava: Peter Juck (operátor Remprint), Tarmo Karjalainen (Lamina), Ing. René Ebner (majiteľ Remprint).

V januári tohto roku vo firme REMPrint na Slovensku, bol úspešne nainštalovaný lepiaci stroj Lamina Gluer GL 2200 od švédskeho výrobcu Lamina System AB. Lepiaca linka s pracovnou šírkou 2200 mm je vybavený dvomi pištoľami pre nanášanie tavného lepidla (hot melt) a aplikátorom lepiacej obojstrannej pásky, ktorú je možné aplikovať jedným prechodom.

Tlačiareň REMPrint sídliaca v Bratislave, sa zameriava na kreatívnu a vysokokvalitnú komerčnú tlač, veľkoplošnú digitálnu reklamnú tlač a výrobu obalov. Firma vyrába širokú škálu obalových produktov, od krabičiek, prepravných krabíc až po POS materiály.

Spoločnosť bola založená René Ebnerom v roku 2008, momentálne zamestnáva 15 pracovníkov. Cieľom investície je zlepšiť a automatizovať výrobný proces pre ich obalové riešenia a výrobu reklamy.

Remprint
Majiteľ tlačiarne Ing. René Ebner povedal: „Trh je dynamický a vždy si vyžaduje niečo nové. V súčasnosti sa na trhu s kartónovými skladanými obalmi stretávame s veľkým množstvom často pomerne zložitých konštrukcií. Kreatívni dizajnéri vymýšľajú nové typy obalov, pri ktorých možno využiť aj celý rad nových materiálov. V našej tlačiarni máme veľa objednávok na lepenie, ktoré realizujeme manuálne, čo je veľmi časovo náročné a málo efektívne.“

„S investíciou do Lamina Gluer GL 2200 sme si stanovili niekoľko cieľov. Po oboznámení sa s jeho funkčnosťou plánujeme postupne zvyšovať jeho využitie. Našim cieľom je zvýšiť produkciu výroby, zlepšiť efektivitu a skrátiť čas potrebný na dokončenie tlačových a obalových projektov. Stroj pre našu spoločnosť je ideálny, pretože poskytuje vysokú presnosť a spoľahlivosť pri lepení, čo zaručuje vyššiu kvalitu a pevnosť obalov. Vďaka GL 2200 dokážeme efektívne zvládať aj väčšie objemy výroby a dodržiavať požiadavky na kvalitu. Navyše automatizácia procesu výrazne zníži podiel manuálnej práce.“

René Ebner dopĺňa: „Veríme, že tento stroj nám umožní zvýšiť naše konkurenčné postavenie na trhu a umožní poskytovať zákazníkom ešte kvalitnejšie služby. Teraz, môžeme našim zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu a oveľa širšie portfólio služieb.“

Stroj dodala a inštaláciu zabezpečila spoločnosť Koenig & Bauer (CEE) Praha, ktorá v česko-slovenskom regióne zastupuje švédskeho výrobcu Lamina System AB.

Tibor Nagy, senior sales manager pre Českú republiku a Slovensko v spoločnosti Koenig & Bauer (CEE) uviedol: „Ďakujeme za prejavenú dôveru pri kúpe stroja Lamina Gluer GL 2200. Sme presvedčení, že stroj pomôže zvýšiť efektivitu a produktivitu výroby a prinesie REMPrintu úspech. Tešíme sa na našu budúcu spoluprácu.“

REMPRINT

Informácie o stroji Lamina GL 2200
Lepiaci stroj Lamina ponúka optimálne riešenie pre lepenie skladaných kartónových obalov a POS výrobkov. Stroj je určený na ručné vkladanie prírezov, vyseknutých a nabigovaných materiálov. Pri prechode strojom tavná jednotka (pištoľ) aplikuje lepidlo v prednastavenej dĺžke a polohe. Systém tlakových valcov zaisťuje dokonalú priľnavosť.

Pracovná šírka zariadenia 2200 mm dovoľuje lepenie výrobkov s veľkým formátom a vďaka veľkej variabilite nastavenia je možné lepiť rôzne druhy a hrúbky materiálov. Na spracovanie plastov je potrebné zabezpečiť, že materiál bude kompatibilný s lepidlom a nebude sa deformovať, keď sa zahrieva.

Remprint

Stroj Lamina Gluer GL 2200 je skonštruovaný na robustnom ráme z lisovaných eloxovaných hliníkových profilov. Je flexibilný a prispôsobiteľný, ktorý môže byť nakonfigurovaný pre rôzne aplikácie a materiály. Stroj umožňuje prispôsobovať sa rôznym veľkostiam a typom obalov, čo je veľkou výhodou pre požiadavky klientov. Efektivita umožňuje zvýšiť objemy produkcie a rýchlejšie doručenie obalov zákazníkom.

Remprint

GL 2200 má nastaviteľnú rýchlosť pásu, dávkovanie lepidla, teplotu lepidla a ďalšie parametre prispôsobiteľné podľa potrieb aplikácie. Dĺžka a presná poloha linky lepidla sa jednoducho prednastaví na dotykovom LCD displeji. Operačný softvér je v slovenskom jazyku, čo zjednodušuje nastavovanie a zabezpečuje konzistentné výsledky lepenia. Úroveň automatizácie môže závisieť od konkrétnej konfigurácie a príslušenstva daného modelu. Nepochybnou výhodou GL 2200 je jeho jednoduché prednastavenie. Operátor v priebehu 10 minút môže v prípade potreby predstaviť stroj na ďalšiu zákazky.
Lepičky GL v šírkach 1400, 1800 a 2200 mm sú kombinovateľné s pracovnými stanicami WS pre spracovanie viacdielnych krabíc a špeciálnych produktov. Tým získavajú ešte väčšiu univerzálnosť.

|O spoločnosti Lamina System AB|
Spoločnosť Lamina má bohatú históriu s viac ako 50 rokmi skúseností v oblasti vývoja, výroby a distribúcie lepiacich strojov a obalových systémov. Stroje a zariadenia z produkcie spoločnosti Lamina System AB používajú výrobcovia skladaných obalov z kartónu, lepeniek a vlnitých lepeniek po celom svete.
Lamina ponúka široké portfólio lepiacich strojov a obalových riešení pre rôzne odvetvia a aplikácie. Spoločnosť má distribučnú sieť, ktorá zahŕňa mnoho krajín a zabezpečuje rýchlu a spoľahlivú dodávku strojov a služieb zákazníkom. V česko-slovenskom regióne zastupuje švédskeho výrobcu kašírovacích a lepiacich strojov Lamina System AB spoločnosť Koenig & Bauer (CEE) Praha.

Video: https://www.laminasystem.com/machine/gluer
Pripravil: František Martančík v spolupráci s Koenig & Bauer (CEE) Praha

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo