OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming.

Spoločnosť HP Inc. na veľtrhu CES 2024 predstavila herné novinky značky OMEN a HyperX. Nové portfólio počítačov, monitorov a periférnych zariadení, je navrhnuté tak, aby zvýšilo kvalitu komunikácie aj života s technológiami a spoločne vytváralo bezproblémový herný ekosystém.

Pre hráčov aj tvorcov je tu úplne nový najpokročilejší herný monitor OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming. Jeho panel má veľkosť 31,5″ a rozlíšenie 3840 x 2160 „4K“.

OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming je prvý herný monitor s nezávislými prepínateľnými portami USB. Vďaka tomu je možné plynule prepínať medzi zariadeniami alebo využívať inteligentné funkcie KVM (klávesnice, video, myš) na „preťahovanie“ súborov medzi zariadeniami (vďaka patentovanej technológie OMEN Gear Switch).

Ide tiež o prvý herný OLED monitor s 140 W napájaním cez USB-C, a v neposlednom rade je aj prvým herným monitorom so zvukom vyladeným spoločnosťou HyperX, ktorý zahŕňa 10-pásmový ekvalizér plne prispôsobiteľný v rámci OMEN Gaming Hub.

OMEN Transcend 32 UHD OLED Gaming
OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming.

Monitor poskytuje skvelé vizuálne efekty – vďaka QD-OLED technológii, ktorá na paneli so 4K UHD rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 240 Hz a dobou odozvy G2G len 0,3 ms umožňuje dosiahnuť kontrastný pomer 1,5 milióna : 1.
Ide o prvý displej OMEN s certifikáciou VESA DisplayHDR True Black 400 poskytujúci až 50-krát väčší dynamický rozsah a 4-krát lepší čas nábehu v porovnaní s DisplayHDR 1000. Ako prvý monitor OMEN je vybavený technológiou Dolby Vision, takže kompatibilné hry poskytnú úchvatný zážitok v HDR.

Záver
Monitor HP OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED je impozantným herným monitorom s vysokou obnovovacou frekvenciou, technológiou OLED a rozlíšením 4K UHD. Výkon a prednosti nového monitora ocenia najmä vášniví hráči, ktorí uprednostňujú vynikajúci obraz a vynikajúce výkony.

Cena – dostupnosť – záruka
Cena monitora nebola oznámená, na trh sa dostane v priebehu roka 2024.
Spoločnosť HP tiež uviedla, že bude využívať technológiu chladenia monitora Omen Tempest, ktorá pomôže znížiť riziko vyhorenia, pričom na monitor sa vzťahuje 3-ročná záruka.

Zdroj: HP Inc.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo