Labelexpo 2023

Optimizmus, ktorý hlásali vystavovatelia a organizátori výstav a veľtrhov sa premieňa opäť na pesimizmus a neistotu. Zopakuje sa kolotoč z minulých dvoch rokov?

Organizátor výstav Labelexpo Global Series, oznámil, že výstava Labelexpo Europe 2022, sa neuskutoční a bude presunutá
Nový termín podujatia je stanovený od 11. do 14. septembra 2023

Rozhodnutie prichádza na základe spoločných konzultácií s vystavovateľmi, združeniami a tlačiarenským priemyslom, pričom mnohé z nich priamo ovplyvňuje nedostatok komponentov a materiálov. Tieto nedostatky, ktoré vyvolala pandémia, sa v posledných mesiacoch stupňujú, pričom dlhé dodacie lehoty teraz narúšajú dodávateľský reťazec v Európe. Keďže podujatie sa malo konať o necelé dva mesiace (26 – 29. apríl), neistá situácia viedla organizátorov podujatia k preloženiu termínu v najlepšom záujme komunity vystavovateľov.

Organizačný tím sa rozhodol pre zmenu podujatia vzhľadom na významné tlaky dodávateľského reťazca, ktorým v súčasnosti čelí európsky štítkový a obalový priemysel, v spojení s rýchlo sa vyvíjajúcou situáciou na Ukrajine.

Lisa Milburn, výkonná riaditeľka Labelexpo, vysvetlila: „V prvom rade by som chcela oceniť podporu, ktorú sme mali od odvetvia, keď sa mnohí zaviazali k Labelexpo Europe, a to aj napriek problémom, s ktorými sa mnohí z nich v súčasnosti zaoberajú. Presunutie výstavy bude pre nich rovnako sklamaním ako pre nás. Bolo to pre nás veľmi ťažké rozhodnutie, neúnavne sme pracovali na prekonaní problémov s dodávateľským reťazcom a vytvorili show, ktorú priemysel potrebuje, najmä vo svetle výziev posledných dvoch rokov. Bohužiaľ, tieto problémy sa v tejto fáze ukázali ako neprekonateľné, takže si myslíme, že zmena termínu je zodpovedným rozhodnutím.“

Jules Lejeune, výkonný riaditeľ spoločnosti FINAT, tiež poznamenal: „FINAT plne chápe a podporuje prijaté rozhodnutie. Vzhľadom na existujúci nedostatok čipov a komponentov, súčasný nedostatok papiera a iného spotrebného materiálu na výrobu etikiet a teraz veľkú geopolitickú neistotu spôsobenú situáciou na Ukrajine je príliš veľa prekážok na prekonanie. FINAT zostáva hrdým podporovateľom poprednej svetovej obchodnej výstavy pre priemysel etikiet a obalov. Obdivujeme nášho dlhoročného partnera Labelexpo za to, že prijal toto mimoriadne ťažké rozhodnutie a že na prvé miesto kladie záujmy odvetvia.“

Zdroj: Labelexpo

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo