Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, so sídlom v Langenhagen, Nemecko, je 100% dcérskou spoločnosťou Konica Minolta Inc., Tokio, Japonsko. Ako silný partner pre profesionálny tlačový trh ponúka spoločnosť podnikateľské poradenstvo, najmodernejšie technológie a softvér.

Konica Minolta Business Solutions Europe je zastúpená dcérskymi spoločnosťami a distribútormi vo viac ako 80 krajinách Európy, Strednej Ázie, Blízkeho východu a Afriky. S takmer 10 300 zamestnancami (stav k aprílu 2019) dosiahla spoločnosť Konica Minolta Europe vo finančnom roku 2018/19 čisté tržby vo výške viac ako 2,39 miliárd EUR.

Konica Minolta umožňuje svojim klientom presadiť sa v digitálnej ére. Ako poskytovateľ komplexných IT služieb poskytuje poradenstvo a služby na optimalizáciu obchodných procesov pomocou automatizácie pracovných postupov. Spoločnosť ďalej ponúka riešenia a riadené služby v oblasti IT infraštruktúry a bezpečnosti IT, ako aj cloudových prostredí.

Pokiaľ ide o riešenia pre kancelársku tlač, Konica Minolta je celosvetovo uznávaná ako popredný dodávateľ inteligentných multifunkčných zariadení. Za riešenia kombinujúce „inteligentné služby s inteligentnými technológiami“ získala Konica Minolta prestížne ocenenie „Buyers Lab PaceSetter Award za vynikajúcu použiteľnosť 2018/2019“ od spoločnosti Keypoint Intelligence.

Konica Minolta posilňuje oblasť profesionálnej tlače

Spoločnosť posilňuje postavenie na trhu s cieľom ponúkať nové trendy najmä v oblasti digitalizácie a modernizácie procesu tlače. V spojitosti s tým bol Pavel Černý v minulom roku menovaný do funkcie obchodné riaditeľa pre strednú a východnú Európu. V spoločnosti Konica Minolta bude jeho hlavnou úlohou získavať nových klientov a spolupracovať s existujúcimi zákazníkmi – podporovať ich pri konzultáciách týkajúcich sa rozvoja ich prostredia tlačiarenských strojov a zavádzania najnovších riešení.

Pavel Černý zodpovedá za predaj digitálnych riešení pre farebné tlačové stroje AccurioJet KM-1 a systémy B2 ponúkané v spolupráci s francúzskou spoločnosťou MGI, ktorá sa špecializuje na oblasť tlače a konečnej úpravy.

Pavel Černý

Pavel Černý

je špičkový odborník v oblasti priemyselnej tlače, ktorý strávil posledných 9 rokov svojej profesionálnej kariéry v spoločnosti HP Indigo. V rokoch 2003 – 2010 pôsobil ako vedúci predaja v českej spoločnosti KBA-Grafitec.

„Je to pre mňa príležitosť vybudovať niečo nové v spolupráci s mojím veľmi silným a efektívnym tímom pracujúcim s japonskou presnosťou. Naším cieľom je popularizovať riešenie KM-1 a prispieť k jeho úspechu na trhu. Konečným efektom, ktorý chceme dosiahnuť je, aby spoločnosť Konica Minolta bola rešpektovaným partnerom v očiach trhu a našich zákazníkov.“

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo