World Wrap Masters, populárna súťaž FESPA v polepovaní vozidiel, sa uskutoční na výstavisku IFEMA v Madride od 24. do 27. marca 2020. Počas trvania podujatia FESPA Global Print Expo 2020 návštevníci uvidia množstvo realizovaných nápadov, možnosti využitia, nové materiály i súťaž o titul majstra sveta Wrap Master 2020.

Nové pravidlá i nový bodovací systém

V dňoch 24. a 25. marca bude súťažiť až 32 konkurentov vo World Wrap Masters Europe, poslednom kvalifikačnom podujatí zo série súťaží po celom svete. Podujatie privíta skúsených car wraperov z krajín celého sveta vrátane Bulharska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Talianska, Ruska, Španielska, Švédska, Thajska a Veľkej Británie. V priebehu dvoch dní sa účastníci budú posudzovať podľa zručnosti a schopností, vo viacerých úlohách na čas.

New logo - World Wrap Masters
V dňoch 26. a 27. marca 2020 bude víťaz európskej súťaže a traja finalisti bojovať proti víťazom z predchádzajúcich súťaží World Wrap Masters, ktoré sa konali na FESPA Mexico 2019, FESPA Africa 2019, FESPA Eurasia 2019 a FESPA Brasil 2020, ako aj súťaže v Dánsku, Fínsku, Rusku a Japonsku.

Súťažiaci budú mať za úlohu polepiť auta, ale aj kreatívne predmety, ktoré budú oznámené tesne pred podujatím, aby pridali prvok prekvapenia. Majster sveta Wrap Masters Series bude vyhlásený 27. marca o 13:00 hod.

World Wrap Masters 2020
Súťaž európskych a svetových finálových majstrov sveta Wrap Masters bude hodnotiť porota popredných odborníkov v odbore vrátane: Kiss Lajosa, hlavného rozhodcu a dvojnásobného majstra sveta Wrap Masters, z maďarského Fixfolia, Rainera Lorza, známy z Nemecka ‚The Wrap Trainer‘ a novovymenovaného európskeho vedúceho pre The Wrap Institute a domáceho rozhodcu Carlosa Ruiza z Alta Wrapping Academy v Španielsku.

Neil Felton, CEO, FESPA

„Sme nadšení, že môžeme opäť hosťovať európsky kvalifikačný a finálový turnaj World Wrap Masters 2020, ktorého sa zúčastní veľa talentov. Aby sme zachovali novú a čerstvú konkurenciu, zavádzame nový bodovací systém a zaujímavé kreatívne prvky, ktoré zviditeľnia súťažiacich, ich originalitu a ich schopnosti. Je veľmi dôležité, aby sme udržali každoročnú konkurenciu a vzrušujúci priebeh súťaže, preto prichádzame s novým vzhľadom, ktorý viac reprezentuje globálnu obalovú komunitu.

Ben Allen - graffity
FESPA okrem nových pravidiel World Wrap Masters prichádza s novým logom a prepracovaným dizajnom https://wrapmasters.fespa.com/. V úzkej spolupráci s Benom Allenom, súčasným umelcom, ktorý sa zameriava na graffiti a pop-art, bol tento nový vzhľad spracovaný tak, aby odrážal živú komunitu car wraperov. Návštevníci Wrap Masters 2020 budú môcť 24. – 26. marca vidieť živé ukážky graffiti umenia od Ben Allena.

„World Wrap Masters bude tento rok pre návštevníkov FESPA Global Print Expo 2020  jednou z najatraktívnejších akcií, na ktorej by ste určite nemali chýbať. Účastníci budú mať neoceniteľnú príležitosť si pozrieť techniku, zručnosti, nové materiály a priučiť sa z prvej ruky od najlepších majstrov v odbore.“

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo