Nová generácia strojov Rapida 145/164.

Spoločnosť Koenig & Bauer oznámila uvedenie novej generácie ofsetových veľkoformátových hárkových strojov Rapida 145 a Rapida 164. Spolu s novým dizajnom výrobca ponúka veľa nových funkcií, ktoré umožnia veľkoformátovým Rapidam upevniť si pozíciu lídra na trhu v tejto formátovej triede.

Stroje zvládajú formáty hárkov až do 1 060 x 1 450 mm (Rapida 145) a 1 205 x 1 640 mm (Rapida 164) pri štandardnej maximálnej výrobnej rýchlosti 16 000 hárkov za hodinu. V opčnom prevedenie s výbavou high-speed zvyšuje maximálne rýchlosti o ďalší stupeň, čo im umožňuje tlačiť 18 000 hárkov/h (Rapida 145) a 17 000 hárkov/h (Rapida 164).

Popri nových vylepšeniach automatizačných funkcií stroje ponúkajú výkonové parametre najnovších strojov stredného formátu. Nové modely samozrejme smerujú svojimi aplikáciami najmä do packagingu. Potenciálneho zákazníka by mohla zlákať aj maximálnu hrúbka substrátu. Zatiaľ čo predchádzajúce modely ponúkali potlač materiálov v hrúbkach do 1,2 mm, resp. až do 1,6 mm, nová Rapida 145/164 môže vďaka zmenám v oblasti tlačových jednotiek potláčať lepenku dokonca aj v hrúbke presahujúcej 2 mm.

Pri inštaláciách sa počíta so zvýšeným riešením základu o 185, 370, alebo o 555 mm, v novej opcii až na 925 mm, čo vytvára pre potlač ťažších obalových materiálov vysoko efektívne navýšenie kapacity nakladača aj vykladača. Vďaka modulárnej konštrukcii môže byť nainštalovaný celý rad variabilných konfigurácií. Výrobca ponúka konfigurácie až do 16 tlačových a lakovacích jednotiek. Zákazník môže mať stroje aj s automatickým obracacím mechanizmom, s non-stop nakladačom alebo aj so zariadením na vstup materiálu z role.

Koenig & Bauer Rapida 145
Koenig & Bauer Rapida 145

Vysoká výrobná kapacita, flexibilita a automatizácia

Nová generácia strojov Rapida 145/164 vnáša do veľkoformátového ofsetu technické, technologické a softvérové ​​riešenia v smere k vyššej úrovni automatizácie, ako je napr. simultánny systém výmeny tlačových foriem DriveTronic SPC, paralelný systém umývania valcov CleanTronic, beználožkové nakladanie DriveTronic SIS, výmenu aniloxových valcov AniSleeve a mnohé ďalšie. Nové modely sú vybavené tromi systémami riadenia farieb. Tlač priebežne monitoruje systém QualiTronic PrintCheck, porovnávanie s prepresovým PDF vykonáva QualiTronic PDFCheck a inšpekciu zaisťuje QualiTronic PDF HighRes.

Spoločnosť Koenig & Bauer s novými modelmi potvrdzuje neotrasiteľnú pozíciu vo veľkoformátovom hárkovom ofsete.

Navštívte: https://www.koenig-bauer.com/en/news/details/article/koenig-bauer-presents-a-new-generation-of-large-format-sheetfed-offset-presses/ , kde nájdete viac zaujímavého obsahu o uvedení produktu na trh.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo