Koenig & Bauer XD Pro CI-Flexo

Kombináciou takmer 50-ročných skúseností na trhu flexotlače z Talianska a svetoznámej technológie z Nemecka predstavil Koenig & Bauer ďalšiu generáciu CI flexotlačového stroja XD Pro. Stanovuje nové štandardy v oblasti spoľahlivosti výkonu, konzistentných procesov a efektívnosti.

Koenig & Bauer XD Pro má spĺňať požiadavky trhu just-in-time na flexibilitu pri výrobe obalov. Ako nový člen rodiny produktov CI-Flexo oslovuje dôležité trhy pre flexibilné obaly, ako aj aplikácie obalov na báze plastov a vlákien.

Zariadenie je navrhnuté pre cenovo výhodnú prémiovú kvalitu tlače a umožňuje tlač šírky 1 000 až 1 400 mm pomocou tlačových farieb na báze rozpúšťadla a vody pri rýchlostiach až 500 m/min. XD Pro je možné nakonfigurovať s ôsmimi alebo 10 tlačovými jednotkami. Ďalšie nadväzujúce jednotky umožňujú lakovanie, laminovanie alebo parciálne lakovanie. Všetky procesy sa vykonávajú v jednom prechode.

Typickými tlačovými materiálmi pre nový CI flexografický tlačový stroj sú fólie, priedušné, rozťažné, zmrštiteľné materiály, lamináty a papier v rôznych dĺžkach od 330-850 mm. Špecifické konfigurácie vďaka modulárnej konštrukcii stroja zaisťujú dobrý pomer ceny a výkonu.

„S trendom smerujúcim k rýchlosti recyklácie obalov sa pozornosť sústreďuje na dizajn a výrobu originálneho obalu udržateľnejším spôsobom s tenšími a ľahšie recyklovateľnými materiálmi,“ povedal Christoph Müller, generálny riaditeľ divízie Segment Digital & Webfed spoločnosti Koenig & Bauer. „Ako výrobca strojov s najširšou ponukou priemyselných produktov, XD Pro ďalej rozširuje naše portfólio v oblasti flexibilných obalov. Veríme, že sa stane produktom voľby na prekonanie mnohých výziev na trhu. A sme presvedčení, že dosiahneme významné predajné úspechy.“

Oliver Baar, riaditeľ divízie Product Management-Commercial spoločnosti Koenig & Bauer Digital & Webfed, povedal: „XD Pro spája takmer 50 rokov skúseností talianskeho flexo trhu s nemeckým inžinierstvom. Predstavuje to najlepšie vo svojej triede a poskytuje zákazníkom hodnotu za peniaze tým, že poskytuje vynikajúcu spoľahlivosť výkonu, konzistentnosť procesov a všestrannosť vďaka najmodernejšej technológii.

„Je to ideálny stroj, ktorý spĺňa požiadavky trhu just-in-time na väčšiu flexibilitu v malosériovej výrobe. XD Pro sa vyznačuje ergonomickým dizajnom s ľahkým prístupom k tlačovým jednotkám, ako aj pokročilou automatizáciou, ktorá umožňuje rýchle časy výmeny s minimálnym odpadom. Modulárna konštrukcia najnovšej generácie plnoautomatického flexotlačového stroja umožňuje kombináciu rôznych tlačových a dokončovacích modulov ako aj spracovanie špeciálnych aplikácií a doplnkových tlačových techník ako je hĺbkotlač, ofsetová alebo digitálna tlač.“

Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo