Heidelberger Druckmaschinen AG.

Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) dodala poprednému svetovému výrobcovi obalov WestRock dva najdlhšie hárkové ofsetové stroje, aké boli kedy vyrobené.

„Svetový rekord – najdlhší vyrobený hárkový ofsetový stroj. Stroj Speedmaster XL 106, je 42 metrová, špeciálne upravená konfigurácia s celkovo 20 tlačovými a lakovacími jednotkami.“

Speedmaster XL 106 je dodaný do závodu WestRock Tczew v Poľsku. Presné detaily konfigurácie stroja na mieru neboli odhalené, ale stroj je vybavený kombináciou tlačových, sušiacich a lakovacích jednotiek na výrobu špičkových kartónových skladacích obalov so špeciálnou povrchovou úpravou a metalízou.

Speedmaster XL 106
Heidelberg Speedmaster XL 106

Výnimočné stroje dodávané spoločnosti WestRock dokážu tlačiť obzvlášť kvalitné a pútavé obaly. Vďaka veľkému počtu tlačových a lakovacích jednotiek je vysoko flexibilná dlhá konfigurácia Speedmaster XL 106 vhodná na manipuláciu so širokým spektrom obalových aplikácií s výrazným lakovaním a kovovými efektmi, ako aj udržateľných produktov – úplne inline, obojstranne a na jeden prechod.

Druhý najdlhší stroj na svete Speedmaster XL 106, v konfigurácii s 19 jednotkami bol dodaný a inštalovaný v závode WestRock v Obersulme v Nemecku začiatkom tohto roka.

Heidelberger Druckmaschinen AG

Tieto rekordné stroje predstavuje kľúčovú obchodnú stratégiu spoločnosti HEIDELBERG: „Pomáhame našim zákazníkom zjednodušiť ich tlačové procesy a zvýšiť ich produktivitu tým, že im ponúkneme vysokú úroveň automatizácie a flexibility, čo je obzvlášť dôležité v čase, keď sa začína celosvetovo prejavovať nedostatok zručností,“ hovorí generálny riaditeľ Heidelbergu Dr. Ludwin Monz.
Táto obchodná stratégia sa čoraz viac vypláca. Približne polovica hárkových ofsetových strojov, ktoré Heidelberg predáva a inštaluje, smeruje k zákazníkom, ktorí sa špecializujú na balenie.
„Heidelberg je teraz lídrom na trhu v oblasti tlače obalov, pričom kľúčovú úlohu zohráva technológia Speedmaster XL,“ prezrádza Monz. Trend smerom k stále udržateľnejším obalom, ako sú skladacie kartóny, poháňa dopyt. Papier a kartóny čoraz viac nahrádzajú plastové obaly vo všetkom od potravín a kozmetiky až po liečivá.

Dlhé vlastné konfigurácie sú špecialitou Heidelbergu

Objavuje sa trend, najmä v oblasti tlače skladaných kartónov (obalov) a etikiet, smerom k prispôsobeným konfiguráciám dlhého stroja. Koniec koncov, výrobcovia značkového tovaru chcú z času na čas vytvárať nové nákupné stimuly tým, že ponúkajú výnimočné, udržateľné obaly navrhnuté s obzvlášť výraznými efektmi. Heidelberg sa špecializuje na zákazkové konfigurácie tohto druhu. Najmä systémy Speedmaster XL je možné mnohými spôsobmi prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníka.

WestRock 

WestRock so sídlom v USA má viac ako 300 výrobných závodov po celom svete. Minulý mesiac sa obalový gigant dohodol na megafúzii s írskym Smurfit Kappa, čím vznikne najväčšia svetová obchodovaná spoločnosť na balenie obalov Smurfit WestRock s obratom okolo 34 miliárd dolárov.

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo